SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Andrzej Sowiński: rynek komputerowy w Polsce czeka spowolnienie

Prognozy dotyczące kilku najbliższych kwartałów wskazują na to, że rynek komputerowy będzie się kurczył. - Wprawdzie niewielkie, bo jednocyfrowe, ale jednak spadki  - wyjaśnia Andrzej Sowiński. Najwięcej kłopotów w związku z tym może mieć segment enterprise. - Jest to zjawisko zupełnie nowe dla większości osób pracujących w Polsce w branży IT, bo przyzwyczailiśmy się do wzrostów i to dwucyfrowych - twierdzi dyrektor firmy.

Prognozy rynku, którymi dysponuje Lenovo Polska, wskazują na to że polski rynek komputerowy ma do czynienia ze spowolnieniem.

- Rynek będzie się w ciągu następnych kwartałów kurczył. Wprawdzie niewiele, bo są to jednocyfrowe, ale jednak spadki - mówi Sowiński, dyrektor generalny Lenovo Polska.

Z najtrudniejszej sytuacji mogą znaleźć się firmy i specjaliści zajmujący się segmentem enterprise, czyli produkty tworzone z myślą o kliencie biznesowym, które mają pomóc mu w prowadzeniu firmy. Jego zdaniem pozostałe segmenty nie powinny odczuć spowolnienia.

- W dalszym ciągu rynek SMB i konsumencki oceniam jako stabilne. Trzeba się spodziewać, że te segmenty rynku również będą zainfekowane syndromem spowolnienia gospodarczego, ale myślę, że sobie z tym poradzimy - wyjaśnia szef polskiego Lenovo. - Nie spodziewałbym się, że polski rynek będzie się kurczył w dramatycznym tempie, ale do jednocyfrowych spadków musimy się na pewien czas przyzwyczaić.

Ten okres Lenovo Polska chce wykorzystać do wytężonej pracy, by ciągu najbliższych dwóch lat stać się najważniejszym graczem na lokalnym rynku. Już teraz, pomimo spowolnienia gospodarczego, firma chwali się bardzo dobrymi wynikami.

- Na przestrzeni ostatniego roku powiększyliśmy nasze udziały rynkowe z nieco ponad 3 proc. w ubiegłym roku do ponad 9 proc. w tym roku. Więc w ciągu czterech kwartałów udało nam się potroić udziały w rynku. Rynku, który jest niełatwy, wymagający, dotknięty spowolnieniem, więc to duże osiągnięcie - twierdzi Andrzej Sowiński.

Lenovo stara się oprzeć swój sukces na równomiernym rozwoju we wszystkich segmentach rynku: enterprise, SNB, konsumenckim.

- To pozwala nam trochę zbalansować słabszą kondycje rynku w jednym segmencie, poprawiając wyniki w innym. Więc nasze prognozy są bardzo optymistyczne. Spodziewam się, że w krótkim czasie będziemy liczyć się w czołowej trójce dostawców komputerów w Polsce i osiągniemy dwucyfrowy wynik udziałów w rynku - mówi dyrektor generalny firmy.

Lenovo to chińska firma działająca od 1985 roku. Zajmuje drugie miejsce w globalnym obrocie na rynku IT. 1/4 produktów spółki trafia na rynek japoński. Dysponuje w swoim portfelu m.in. markami ThinkPad (przejęta od IBM) i NEC (spółka joy venture działająca w Japonii), szykuje się również do rozwinięcia biznesu w Brazylii i podbicia Ameryki Południowej. W Polsce obecna jest od 20 lat.

Dołącz do dyskusji: Andrzej Sowiński: rynek komputerowy w Polsce czeka spowolnienie

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tanio sprzedam
sprawdź tanio-sprzedam.pl
0 0
odpowiedź
User
but
Sprzedajecie chłam w foliowych torbach za cenę podwójną i więcej ,jak najprędzej zwalniajcie i idźcie z torbami.
0 0
odpowiedź
User
IRENA KRAKÓW
ZAWIEDZIONA JESTEM KUPNEM LAPTOPA LN Z51-70 LENOVO.PO MIESIĄCU UŻYTKOWANIA ZGASŁ EKRAN,PO
ODDANIU DO SKLEPU GDZIE KUPIŁAM ,WYSŁALI DO SERWISU I OD TRZECH TYGODNI CZEKAM NA WIADOMOŚĆ O NAPRAWIE.W SERWISIE W WARSZAWIE OTRZYMAŁAM ODPOWIEDŻ,ŻE CZEKAJA NA CZĘŚCI .JAK MOŻNA SPROWADZAĆ TAKI TOWAR. ZNAJOMA KUPIŁA TEŻ LENOWO PO 2 TYGODNIACH USZKODZONA KARTA GRAFICZNA. TRAGEDIA
0 0
odpowiedź