Działacze katoliccy i osoby LGBT w kampanii „Przekażmy sobie znak pokoju” (wideo)
W ramach kampanii społecznej „Przekażmy sobie znak pokoju” znani działacze katoliccy oraz wierzące osoby LGBT apelują o szacunek wobec osób homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych. Swoimi przemyśleniami na ten temat dzielą się m.in. teolożka Halina Bortnowska, i Dominika Kozłowska, redaktor naczelna miesięcznika „Znak”.
W spocie pojawiają się też Katarzyna Jabłońska i Cezary Gawryś z kwartalnika „Więź”, Zuzanna Radzik, teolożka i publicystka „Tygodnika Powszechnego”, a także psycholożka Natalia de Barbaro. Głos zabierają też same osoby LGBT oraz ich rodzice, m.in. Marta Abramowicz i Anna Strzałkowska z Tolerado oraz Kinga Kosińska, autorka książki „Brudny róż”.
„Przekażmy sobie znak pokoju” to nazwa pierwszej w Polsce kampanii społecznej, w którą - na zaproszenie organizacji LGBT - włączyli się przedstawiciele środowisk katolickich. Akcja ma na celu przypomnienie, że z wartości chrześcijańskich wypływa konieczność postawy szacunku, otwarcia i życzliwego dialogu wobec wszystkich ludzi, także homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych.
Kampanię współorganizują Kampania Przeciw Homofobii, Grupa Polskich Chrześcijan LGBTQ „Wiara i Tęcza” oraz Stowarzyszenie na rzecz Osób LGBT Tolerado. Patronatu medialnego kampanii udzieliły redakcje katolickich pism: „Tygodnika Powszechnego”, „Znaku”, „Więzi” oraz „Kontaktu”. Swoje wsparcie zadeklarowały też m.in. Kluby „Tygodnika Powszechnego”.
Kampania outdoorowa (citylighty i backlighty w ponad 300 lokalizacjach w 10 miastach) potrwa do końca września. Towarzyszy jej strona znakpokoju.com, na której dostępne są spoty z bohaterami i bohaterkami kampanii. Jesienią organizowane będą spotkania wokół tematów poruszonych w spotach dostępnych w internecie.
Za koncepcję kreatywną plakatu i jej realizację kampanii odpowiada agencja MullenLowe Warsaw.
Dołącz do dyskusji: Działacze katoliccy i osoby LGBT w kampanii „Przekażmy sobie znak pokoju” (wideo)