SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Eurozet uruchomił niagaro.pl - serwis streamingu i pobierania muzyki (wideo)

Eurozet udostępnił serwis niagaro.pl umożliwiający odpłatne słuchanie on-line i pobieranie 2 mln piosenek. Witryna powstała we współpracy z agencją Artegence.

Uruchomiony właśnie serwis niagaro.pl pozwala internautom słuchać muzykę w trybie on-line, tworzyć własne playlisty i dzielić się nimi z innymi użytkownikami, a także pobierać wybrane piosenki – w formacie mp3, bez DRM – na komputer lub telefon komórkowy. Zasoby witryny składają się z 2 mln piosenek – zarówno polskich, jak i zagranicznych. Na stronie działają mechanizmy badające gusta muzyczne internautów i proponujące im określone albumy i piosenki oraz wyszukiwarka pozwalająca znajdować pliki z muzyką nie tylko po wykonawcach, tytułach i gatunkach, lecz także po hasłach takich jak „samochodowa”, „imprezowa” czy „romantyczna”. Ofertę witryny uzupełniają funkcjonalności społecznościowe: poszukiwanie przyjaciół o podobnych gustach muzycznych, przesyłanie sobie prywatnych wiadomości i rekomendowanie treści na Facebooku. Na stronę można też importować swoje listy odtwarzania z serwisu last.fm.

Z niagaro.pl można korzystać w trojaki sposób. Każdy internauta bez logowania ma dostęp do predefiniowanych playlist i mechanizmu dostosowującego muzykę do indywidualnych gustów. Po założeniu bezpłatnego konta w serwisie uzyskuje się dodatkowo dostęp do wszystkich playlist innych użytkowników oraz opcji zapisywania w systemie swoich preferencji muzycznych. Ponadto można wykupić dwa rodzaje abonamentów – taki umożliwiający streaming dowolnych utworów przez dobę, tydzień, miesiąc lub rok albo dodatkowo opcję pobrania w tym czasie określonej liczby plików mp3. Przykładowo przy abonamencie półrocznym są dostępne pakiety od 5 do 50 piosenek, które można legalnie ściągnąć przez ten okres. Najtańszy dostęp miesięczny kosztuje 5 zł przy płatności przelewem i kartą albo 9 zł przy płatności SMS-em.

W serwisie niagaro.pl znajduje się obecnie muzyka z katalogów dwóch głównych wytwórni działających w Polsce: Universal Music i Sony Music oraz kilku oficyn niezależnych. Eurozet negocjuje z dwoma pozostałymi dużymi wytwórniami funkcjonującymi w naszym kraju, których katalogi być może znajdą się na stronie już we wrześniu, kiedy zostanie ona udostępniona w wersji stabilnej. Serwis jest skierowany do internautów w wieku 16-35 lat z miast powyżej 20 tys. mieszkańców, a w ciągu roku ma zyskać 750 tys. użytkowników w skali miesięcznej, z których 200 tys. założy sobie w nim konto. Strona będzie czerpać zyski przede wszystkim z opłat od internautów, a w mniejszym stopniu z reklam (które nie będą wyświetlane użytkownikom z wykupionym abonamentem). Serwis ma osiągnąć poziom rentowności w 2012 roku.

Eurozet, który uruchomił niagaro.pl we współpracy z agencją interaktywną Artegence podkreśla, że to jedyny taki serwis w Polsce, odzwierciedlający coraz częstsze przechodzenie przez internautów od słuchania muzyki z plików mp3 do korzystania ze streamingu Firma pracowała nad stroną przez dwa lata, z czego sporo czasu zajęły negocjacje z wytwórniami muzycznymi.

Dołącz do dyskusji: Eurozet uruchomił niagaro.pl - serwis streamingu i pobierania muzyki (wideo)

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
lelo
MAKABRYCZNY OBCIACH! To zupełnie nie działa! Miliony piosenek, o których mówi reklamówka, to bzdura. Serwis nie potrafi stworzyć kanału wg takich artystów jak Sting czy Abba :))) Wpisałem kilkunastu i nic. Zareagował dopiero na Beatlesów, tzn. zagrał jakieś piosenki, w których nie było Beatlesów. Stream rwie i pierdzi. Nie da się w zalogować. Zużyłem wszystkie adresy mailowe, które mam, ale nie dostałem żadnego sms-a z kodem. A teraz nie mogę już nawet rozpocząć rejestracji, bo "taki adres email jest już w systemie"....
0 0
odpowiedź
User
knapik
Wcale nie taki tanie utwory, w Muzodajni można kupić piosenkę za 8 groszy, a tu za 55 gr!
0 0
odpowiedź
User
Nana
Niewiem dlaczego ale jak ktoś usłyszy coś złego na jakiś temat np tvn to nagle zaczyna tracić na oglądalnści tak samo jak np. Radio ZET zaczeło tracić na słuchalności to wszyscy nagle je krytykują ze wszystkich stron to znaczy że nie jesteśmy solidarni a szczególnie CI którzy się od niego odwrócili.
0 0
odpowiedź