SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Janusz Daszczyński żegna się z TVP: To nie jest koniec, ani nawet początek końca

Janusz Daszczyński, który przestanie dziś być prezesem Telewizji Polskiej, wysłał list pożegnalny do pracowników spółki.  - Zostawiam TVP w dobrej kondycji programowej i finansowej - podkreślił w nim, wymieniając osiągnięcia swojej niemal półrocznej kadencji.

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,
trawestując Winstona Churchilla, żegnam się z Wami słowami - To nie jest koniec. To nawet nie jest początek końca.

29 lipca 2015 roku publicznie wyznaczyłem sobie cele czteroletniej kadencji na stanowisku prezesa Telewizji Polskiej. Nagle, bez żadnej przyczyny i wbrew zasadom demokratycznego państwa, moja kadencja została skrócona do kilku miesięcy.

Odchodzę w przeświadczeniu, że w tym krótkim czasie udało nam się wspólnie wiele wartościowych przedsięwzięć.

Cieszę się, że miałem szczęście pracować z bardzo dobrym, kompetentnym zespołem, profesjonalistami na wszystkich szczeblach, we wszystkich jednostkach organizacyjnych naszej Firmy.

Szczególne podziękowanie należy się pracownikom TAI

Udowodniliście, że rezygnacja z wyniszczającej tabloidyzacji nie prowadzi do spadku oglądalności. Przeciwnie - nadaje programom informacyjnym należną powagę, zapewnia przekazowi wiarygodność i przynosi zaufanie widzów.

Udowodniliście, że ograniczenie obecności polityków w programach publicystycznych na rzecz debaty ekspertów dobrze służy edukacji obywatelskiej; przywraca narrację publiczną w telewizji publicznej, jest najlepszym lekarstwem na jednostronny przekaz partyjny.
Dziękuję antenom TVP

Jesienna ramówka przyniosła Telewizji Polskiej uznanie widzów. Dziękuję za "Dziewczyny ze Lwowa", za 130 godzin relacji z Konkursu Chopinowskiego i inne, ważne przedsięwzięcia programowe.

Wiele sobie obiecuję po "Artystach", naszej nowej i oryginalnej produkcji serialowej nie korzystającej z zapożyczonych formatów i „Debacie” – własnemu, cotygodniowemu programowi publicystycznemu „Jedynki”, którego premiera nastąpi w najbliższy wtorek o 20.25.

Szefom i Zespołom anten Telewizji Polskiej składam serdeczne podziękowania za dobrą współpracę.

Słowa uznania dla ludzi oddanych pracy reformatorskiej

Szybko i sprawnie przeprowadziliśmy dwa z trzech planowanych etapów zmian w strukturze TVP.

Powstał Ośrodek Mediów Interaktywnych, rozpoczyna pracę Impresariat Telewizji Polskiej, jest upraszczana organizacja jednostek obsługujących zadania programowe naszej Firmy.

Przyjęty został regulamin organizacyjny Redakcji Filmu, Seriali i Teatru TV. Teraz będzie można skutecznie kreować nowe, polskie formaty służące edukacji obywatelskiej, popularyzujące dziedzictwo historyczne i kulturowe naszego kraju. Zaistniały warunki do produkcji godzinnych filmów telewizyjnych.

Opracowany został trzeci etap zmian - przywrócenie redakcji tematycznych z jednorodnym, silnym centrum programowym i utworzenie niezależnej platformy cyfrowej TVP.

Ukłon w stronę ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej

Udało się nam wspólnie zaprojektować drogę do TVP3, od telewizji regionalnej do telewizji regionów.

Od 4 stycznia 2016 roku 16 telewizji nadaje dla ludzi i najbliżej ludzi. Zmiana nie dokonuje się jednocześnie i jednorazowo. Zbyt duże są dysproporcje pomiędzy ośrodkami. Okres przejściowy może potrwać do czerwca br. - będzie coraz mniej pasm wspólnych, a więcej informacji lokalnych.

Środki finansowe na 2016 rok są zabezpieczone. Energii i pomysłowości w 16 oddziałach terenowych na pewno nie zabraknie. Powodzenia!

Nowa Strategia TVP na lata 2016-2020

Zgodnie z sierpniowymi zapowiedziami w ostatnich dniach 2015 roku została przyjęta Strategia TVP na lata 2016-2020.

Zakłada ona harmonijne łączenie powinności nadawcy publicznego z modelowymi cechami efektywnego przedsiębiorstwa o odpowiedzialnej społecznie korporacji, która nie gubi wartościowych ludzi i szanuje profesjonalizm. Zachęcam Państwa do zapoznania się z tym dokumentem.

Szanowni Państwo,

zostawiam Telewizję Polską w dobrej kondycji programowej i finansowej. Wierzę, że rozpoczęte przeze mnie zmiany będą kontynuowane – dla dobra widzów, z korzyścią dla TVP jako nadawcy publicznego i poważanego pracodawcy.

Wszystkim Wam dziękuję za twórczą i lojalną współpracę.

Do zobaczenia!

Z poważaniem
Janusz Daszczyński

 

  • 1
  • 2

Dołącz do dyskusji: Janusz Daszczyński żegna się z TVP: To nie jest koniec, ani nawet początek końca

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
burak
Kończ pan i wstydu oszczędź.
odpowiedź
User
Zula
Daszczyński tyle lat się tułał, marząc o powrocie na Woro. Doczekał się, że mu koleżka jego Siemoniak dał stanowisko. Ale tylko na parę miesięcy. Ot życie. Najśmieszniejsze jest, że coś tam Januszek opowiada o naruszaniu prawa. Koleś - ten Twój ,,konkurs" był ustawiony pod ciebie od początku do końca. A poprzedni od początku do końca pod Brauna. Teraz przynajmniej nie ma hipokryzji. Żaden konkurs nie musi być pod Kurskiego ustawiany. Wszystko z otwartą przyłbicą. I odpowiedzialność też jasna. To lubię.
odpowiedź
User
Piotr
Nikt po tobie Daszczyński nie będzie nawet płakać ani tęsknić bo byłeś z polecenia Partii Oszustów która straciła całą władze w Polsce a ty Daszczyński byłeś ustawiony w tym konkursie a teraz wylatujesz na zbity pysk hi hi hi ,nikt w Polsce nie będzie za tobą płakać hi hi hi ,jesteś i będziesz zerem hi hi hi bye bye Daszczyński twój czas dobiegł końca hi hi hi
odpowiedź