W serwisach „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” teksty o koronawirusie dostępne dla wszystkich, zawieszono podcasty
W piątek serwisy internetowe Rp.pl i Parkiet.com (Gremi Media) zdjęły do odwołania paywalla na teksty i inne treści związane z koronawirusem. „Rzeczpospolita” w najbliższym okresie nie będzie nagrywać podcastów, natomiast codziennie wywiady wideo będą realizowane nie w studiu, tylko zdalnie.
- Przestrzeganie zasad higieny, ograniczenie kontaktów i zdrowy rozsądek, takie działania oraz zachowania są nam w tej chwili bardzo potrzebne. Chcemy w ten sposób pomóc w zachowaniu tego ostatniego, dając powszechny i bezpłatny dostęp do rzetelnych, rzeczowych i ważnych treści dotyczących sytuacji związanych z wystąpieniem koronawirusa w Polsce. Treści nie tylko informacyjnych, opisujących przebieg wydarzeń, ale również poradnikowych dla przedsiębiorców, menedżerów, uczestników rynku finansowego - komentuje Cezary Szymanek, redaktor naczelny portalu Rp.pl.
Gdyby ktoś nie zauważył to od piątku w serwisach internetowych @rzeczpospolita czyli https://t.co/i0s9DzDlMo oraz @Parkietcom czyli https://t.co/rbnyIyKQ6Y wszystkie newsy o pandemii i koronawirusie są otwarte dla wszystkich. #zostanwdomu i czytaj za darmo!
— Tomasz Jażdżyński (@jazdzynski) March 15, 2020
Dodatkowo, w trosce o bezpieczeństwo pracowników i zapraszanych gości, redakcja podjęła decyzję, że co najmniej na dwa tygodnie, do 27 marca, zawiesza produkcję audycji w ramach podcastów „Rzeczpospolitej”, a wszystkie rozmowy prowadzone na żywo w porannych programach telewizyjnych będą się odbywać za pośrednictwem łącz wideo. Jak informuje redakcja - w zależności od sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się wirusa, wydawca będzie podejmował kolejne decyzje.
Codziennie podcasty są udostępniane przez „Rzeczpospolitą” od grudnia ub.r.
Serwis Wyborcza.pl (Agora) już na początku marca zaczął udostępniać za darmo wszystkie teksty na temat koronawirusa. Czytelnicy mogą też zapisać się na darmowy newsletter z informacjami o tej epidemii.
Z danych Gemius/PBI wynika, że w styczniu br. serwis Rp.pl (Gremi Media) miał 4,26 mln użytkowników, 20,41 mln odsłon i 298,4 tys. godzin korzystania.
Dołącz do dyskusji: W serwisach „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” teksty o koronawirusie dostępne dla wszystkich, zawieszono podcasty