SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Magdalena Ogórek: nie kandyduję do parlamentu

Publicystka Telewizji Polskiej Magdalena Ogórek zapewniła, że wbrew doniesieniom „Super Expressu” z zeszłego tygodnia nie będzie kandydowała w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Magdalena Ogórek, fot. TVP InfoMagdalena Ogórek, fot. TVP Info

Swoją deklarację w sprawie startu w wyborach do parlamentu Magdalena Ogórek zamieściła we wtorek rano na Twitterze.

- Szanowni Państwo, chciałabym spokojnie spędzić jedyny wolny w tym miesiącu dzień, a ponieważ non stop dzwoni telefon, zatem raz jeszcze jasno i stanowczo oznajmiam: NIE KANDYDUJĘ - napisała.

W minionym tygodniu „Super Express” podał, że Magdalena Ogórek jest przymierzana do kandydowania w nadchodzących wyborach parlamentarnych z listy PiS. Miałaby startować z pierwszego miejsca w okręgu rybnickim. Zaznaczono, że decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

Ogórek przez kilka dni nie odniosła się do tych doniesień.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Magdalena Ogórek w kilku programach TVP

Z Telewizją Polską Magdalena Ogórek jest związana od jesieni 2016 roku. Dołączyła wówczas do grona gospodarzy „W tyle wizji” i „W tyle wizji extra” w TVP Info. Na początku 2017 roku wspólnie z Jackiem Łęskim zaczęła prowadzić w stacji „Studio Polska” (w połowie 2020 zastąpiła ją Małgorzata Opczowska, potem cykl zniknął z anteny), raz w tygodniu jest też gospodynią „O co chodzi”.

TVP Info prowadzi też niektóre wydania „Minęła 20”, „Minęła 8” i „Minęła 9”. W grudniu 2021 roku odeszła z weekendowego programu „W kontrze”, u boku Jarosława Jakimowicza zastąpiła ją wówczas Agnieszka Oszczyk.

Natomiast od połowy czerwca br. Ogórek razem z Miłoszem Kłeczkiem prowadzi cotygodniowy program „Arena poglądów” w TVP1.

Wcześniej Ogórek w TVN i SLD

W 2015 roku Magdalena Ogórek bez powodzenia kandydowała z poparciem SLD w wyborach prezydenckich, w pierwszej turze dostała 353,9 tys. głosów (2,38 proc. ogółu). Natomiast w 2011 roku bezskutecznie startowała w wyborach do Sejmu - była na drugim miejscu listy SLD w okręgu w Katowicach, oddano na nią 3,7 tys. głosów. Wcześniej przez kilka lat współpracowała z ówczesnym liderem tej partii Grzegorzem Napieralskim, m.in. jako szefowa jego biura politycznego.

Z kolei w 2014 roku prowadziła program „Atlas świata” w TVN24 BiS, a w 2016 roku współpracowała z „Rzeczpospolitą”.

Założona kilka la temu przez Magdalenę Ogórek Polish Lost Art Foundation (Fundacja Polskiej Sztuki Utraconej), w której radzie jest m.in. europoseł PiS Ryszard Czarnecki, jest w trakcie budowy na Dolnym Śląsku muzeum poświęconego utraconym dziełom sztuki. Finansowo przedsięwzięcie to wsparły Fundacja Lotos, należąca do jednej ze spółek Skarbu Państwa (obecnie: Orlen), oraz Fundacja KGHM.

Dołącz do dyskusji: Magdalena Ogórek: nie kandyduję do parlamentu

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
DrozyznaTVP
Co wyprawia Ogórek cały czas udawała wszystko
odpowiedź
User
dh
To może chociaż zapowiadany telefon do Putina?
odpowiedź
User
xx
Czasy "pięknie" się zmieniają, ze 20 lat temu jak poszła plotka o Lisie i jego karierze w polityce, to go wywalili z pracy. Dziś luz, poseł, dziennikarz, a może jutro doradca zarządu? Obojętne, to i tak wspólne picie wódeczki z pieniędzy podatników.
odpowiedź