Kanał MTV 90s zmienił logo
Emitujący teledyski z lat 90 XX wieku kanał MTV 90s zmienił logo. Nowy znak graficzny jest znacznie większy, a żółto-czerwona kolorystyka nawiązuje do barw używanych w logotypie głównej stacji MTV na początku jej działalności.
Nowe logo wprowadzono ostatniego dnia sierpnia, ale kilka miesięcy temu zostało już wprowadzone w Wielkiej Brytanii. Obecnie stacja używa takiego samego logotypu na wszystkich rynkach europejskich, czyli także w Polsce.
Nowe logo przypomina trochę kolorystycznie to stosowane w latach 1981-2010 przez główny kanał MTV (wówczas używano kolorów pomarańczowego, czerwonego i seledynowego, a teraz to żółty, seledynowy i czerwony). Wcześniej głównej antenie MTV towarzyszył podpis „Music Television”. Później treści muzyczne coraz częściej wypierały rozrywkowe. Obecnie napis „Music Television” widnieje jedynie obok logotypów wybranych stacji muzycznych MTV.
Zobacz także: Stacja MTV ma 40 lat, ale przegrywa z konkurencją. „Utraciła wiele z kultowego statusu”
Poprzednie zmiany w logotypach przed rokiem
Poprzednie zmiany logotypów ViacomCBS (obecnie Paramount Global) wdrożył w połowie września ub.r. Objęły MTV Polska, MTV Hits, Club MTV, MTV Live. Nie zmodyfikowano wówczas znaków rozpoznawczych MTV 80S i MTV 90s. Na brytyjskim rynku kanał MTV 90s wystartował dopiero pod koniec marca br., kiedy zastąpił MTV Base z muzyką hip hop i RnB.
5 października 2020 roku obecna m.in. w Polsce europejska wersja MTV Rocks zmieniła nazwę na MTV 90s i emituje przeboje z lat 90. Z kolei w miejsce VH1 Classic pojawił się MTV 80s z teledyskami z lat 80.
W Polsce Paramount Global jest nadawcą kanałów: MTV Polska, MTV Live HD, MTV Hits, Club MTV, MTV 80s, MTV 90s, MTV 00s, Comedy Central, Polsat Comedy Central Extra, Nickelodeon, Nick Music, Nick Jr., TeenNick i Paramount Network. Pod koniec br. m.in. nad Wisłą ma ruszyć platforma streamingowa SkyShowtime, w której znajdą się treści z tych stacji, ale także produkcje Sky i Paramount Pictures.
Dołącz do dyskusji: Kanał MTV 90s zmienił logo
Dlaczego nie mogą odtworzyć playlist z programów przygotowywanych przez prawdziwą, ówczesną redakcje muzyczną jak
party zone, alternative nation,120 minutes, superock czy kultowe chill out zone nadawanych w mtv europe z lat 90tych?