SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Philip Hampton: pracownice BBC robiły niewiele, by zniwelować różnice wynagrodzeń w swojej firmie

W Wielkiej Brytanii rząd powołał specjalną komisję, która bada sytuację kobiet w największych brytyjskich firmach, po tym jak w BBC ujawniono nierówności płac względem płci. Współprzewodniczący komisji Philip Hampton zasugerował, że w wypadku BBC to pracownice są winne swojej sytuacji.

W Wielkiej Brytanii trwa publiczna debata nad problemem różnic w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn po ujawnieniu, że BBC płaci swoim pracownicom znacznie mniej niż pracownikom. Rząd powołał specjalną komisję śledczą, która bada, jak wygląda sytuacja pracownic w największych brytyjskich firmach.

W wywiadzie dla londyńskiej popołudniówki „Evening Standard”, współprzewodniczący komisji Philip Hampton, powiedział – Jak w BBC doszło do tego, że inteligentne kobiety, czasem na wysokich stanowiskach, znalazły się w takiej sytuacji? Podejrzewam, że same do tego doprowadziły, nie robiąc w tej sprawie zbyt wiele. W tym samym wywiadzie Hampton, który jest również prezesem koncernu farmaceutycznego GlaxoSmithKlin, dodał, że - Jako pracodawca rozmawiałem z wieloma kobietami, jednak żadna, nigdy nie poprosiła o podwyżkę.

Słowa Hamptona oburzyły Jane Garvey, prezenterkę audycji BBC „Women’s Hour”. Jego wypowiedź określiła mianem „wyjątkowo bezsensownej”.

Prezenterka stanęła na czele grupy pracownic BBC, która ma zamiar złożyć pozew przeciwko publicznemu nadawcy za nierówne wynagrodzenia względem mężczyzn.

Debata nad nierównością płac w Wielkiej Brytanii rozpoczęła się od ogłoszenia przez BBC corocznego rankingu najlepiej zarabiających pracowników. Pierwsze miejsca zajęli w nim mężczyźni – na czele z Chrisem Evensem, którego wynagrodzenie wyniosło ponad 2 miliony funtów. Z kolei wynagrodzenie najlepiej zarabiającej kobiety Claudii Winkleman, było kilka razy niższe i wyniosło 450 tys. funtów. Kontrowersje wywołała informacja, że BBC na równorzędnych stanowiskach płaci lepiej mężczyznom niż kobietom.

Dołącz do dyskusji: Philip Hampton: pracownice BBC robiły niewiele, by zniwelować różnice wynagrodzeń w swojej firmie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl