Po protestach słuchaczy Roxy FM wraca do muzyki alternatywnej
Radio Roxy FM (Agora) po tygodniowym eksperymencie z nowym formatem muzycznym znów będzie grać głównie muzykę niezależną. Redaktor naczelny stacji Mikołaj Lizut przyznał, że zmiana, chociaż korzystna ze względów komercyjnych, była zbyt radykalna.
Mniej więcej tydzień temu Radio Roxy FM wprowadziło nową playlistę, w której więcej było znanych przebojów. Taka muzyka nie spodobała się wielu słuchaczom stacji, czemu dawali wyraz w telefonach do niektórych audycji oraz na facebookowym fanpage’u rozgłośni. Odbiorcy wymieniali wykonawców, których piosenki niemile zaskoczyły ich w Roxy FM, m.in. Lenny Kravitz, Maroon 5, U2, Evanescence, Linkin Park i Nickelback. Wytykali przy tym stacji, że taki format muzyczny nie pasuje do jej wizerunku rozgłośni alternatywnej i hasła „Gramy po bandzie”.
We wtorek wieczorem do tych zarzutów odniósł się redaktor naczelny Radia Roxy FM Mikołaj Lizut. „Po tygodniu skrajnej depresji doszedłem do wniosku, że zmiana muzyczna w Roxy jest zbyt radykalna. Dlatego zmieni się od jutra, czyli od 21 listopada. Obiecuję, że dojdzie sporo fajnych rzeczy z których dobrze nas znacie, a zniknie totalna siara” - napisał Lizut.
Lizut przyznał, że nowy format muzyczny rozgłośni opracowano na podstawie badania, żeby podwyższyć jej zasięg i potencjał komercyjny. „Choć właściciele mediów chcą na nich jak najwięcej zarobić (co zrozumiałe), to uważam jednak, że Radio nie powinno być jakimś pieprzonym stoiskiem z podrabianymi Ray-Banami” - ocenił szef Roxy FM. „Doszedłem jednak do wniosku, że zbyt mi szkoda Roxy, szkoda mi Was i wreszcie szkoda mi siebie, by w pełni ulegać większościowemu dyktatowi bezguścia ;)” - podsumował.
Radio Roxy FM jest nadawane w siedmiu województwach. W okresie lipiec - sierpień br. największą słuchalność miało na Dolnym Śląsku - 0,6 proc. udziału w rynku (zobacz szczegółowe dane), podczas gdy w innych województwach zanotowało 0,1-0,3 proc.
Dołącz do dyskusji: Po protestach słuchaczy Roxy FM wraca do muzyki alternatywnej
Świetna robota PR