SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

KRRiT opublikowała wykaz wolnych częstotliwości radiowych

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zaktualizowała listę wolnych częstotliwości w analogowym eterze. Znajduje się na niej teraz 17 lokalizacji. Nowe stacje powinny wkrótce zabrzmieć m.in. w Łodzi, Częstochowie, Bielsku-Białej czy Nysie.

Spora zmiana na liście wolnych częstotliwości radiowych opublikowanej kilka dni temu przez KRRiT. Gdy Rada aktualizowała ją na początku lipca, znajdowało się na niej 12 miejscowości, teraz jest ich 17. Pozostały na niej wszystkie te, które ujawniono na początku wakacji.

W województwie mazowieckim to Sierpc (107,9 MHz) oraz Wola koło Czerwińska nad Wisłą (89,3 MHz), a w zachodniopomorskim - Gryfice (90,7 MHz), Lipiany (104,3 MHz), Szczecin (88,0 MHz) i Wałcz (99,6 MHz).

Nadawcy będą mogli ubiegać się o koncesję również w Łodzi (90,8 MHz), Częstochowie (92,4 MHz), Ostrowcu Świętokrzyskim (89,6 MHz), Pile (107,3 MHz), Hajnówce (93,3 MHz) i Złotowie (102,8 MHz).

Do tej puli dodano pięć nowych miejscowości. Z województwa opolskiego to Nysa z częstotliwością 107,0 MHz, z wielkopolskiego - Porażyn (100,4 MHz), natomiast ze śląskiego Bielsko-Biała (92,7 MHz) oraz Żywiec (98,5 MHz), a z małopolskiego - Andrychów (90,9 MHz). Te trzy ostatnie częstotliwości jeszcze niedawno zajmowało Radio Anioł Beskidów, któremu pod koniec lipca br. KRRiT uchyliła koncesję. To katolicka rozgłośnia, którą kierował biskup diecezji bielsko-żywieckiej. To on zapowiedział w korespondencji z regulatorem rezygnację z prawa do nadawania na tych częstotliwościach.

KRRiT nie rozstrzyga konkursów

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji po niemal roku działalności w nowym składzie pod przewodnictwem Macieja Świrskiego podjęła jedynie kilka uchwał w sprawie udzielenia bądź rozszerzenia koncesji dla nadawców radiowych. Wiele konkursów pozostaje nierozstrzygniętych, wśród nich i te rozpisane jeszcze we wrześniu ub.r., gdy Radę tworzyło inne gremium.

Zmiana w składzie KRRiT dokonała się na przełomie września i października ub.r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji składa się z pięciu członków powoływanych na sześcioletnią kadencję - po dwóch wyznacza prezydent i Sejm, a jednego - Senat. Pierwsze posiedzenie KRRiT w nowym składzie odbyło się 10 października.

Wówczas Maciej Świrski został wybrany na przewodniczącego, a Agnieszka Glapiak na wiceprzewodniczącą. Oboje zostali wybrani do KRRiT przez Sejm głosami Prawa i Sprawiedliwości. Prezydent Andrzej Duda zdecydował, że w Radzie zasiadać będzie także była szefowa "Wiadomości" TVP1 Marzena Paczuska i dr hab. Hanna Karp, medioznawca z toruńskiej uczelni związanej z Tadeuszem Rydzykiem.

Opozycyjny Senat wybrał prof. Tadeusza Kowalskiego, medioznawcę z Uniwersytetu Warszawskiego.

Dołącz do dyskusji: KRRiT opublikowała wykaz wolnych częstotliwości radiowych

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pz
KRRiT zajmuje się tym jak karać niezależnie media przed wyborami żeby tylko PiS wygrał.
0 0
odpowiedź
User
widz
KRRiT nie ma czasu rozstrzygać konkursów, bo woli nakładać kary.
0 0
odpowiedź
User
Pikuś
Od kiedy Żywiec leży w woj.małopolskim?
0 0
odpowiedź