Redakcje publicystyki w Jedynce i Trójce oraz PolskieRadio.pl do IAR. "Celem lepsze funkcjonowanie spółki"
Od lipca nastąpiła likwidacja naczelnych redakcji Polskiego Radia. Redakcje publicystyki utworzono w Jedynce i Trójce, a redakcje portalu PolskieRadio.pl przeniesiono do Informacyjnej Agencji Radiowej.
Z komunikatu opublikowanego teraz przez spółkę wynika, że w zamian w strukturze Programu 1 Polskiego Radia zostaje utworzona redakcja aktualności oraz redakcja sportowa (szefem ma zostać Cezary Gurjew), a redakcja polityczno-społeczna kierowana przez Henryka Szrubarza zmieni się w redakcję publicystyki. Jej częścią miedzynarodową ma kierować Paweł Lekki.
Z kolei w strukturze Programu 3 w redakcji programowej zostały utworzone działy: publicystyki międzynarodowej (wg nieoficjalnych informacji szefem ma zostać Grzegorz Ślubowski), sportowy (Tomasz Gorazdowski) i gospodarczy.
Natomiast ze struktury portalu polskieradio.pl do Informacyjnej Agencji Radiowej (IAR) zostały przeniesione redakcje: serwisu PolskieRadio24.pl, serwisu PolskieRadio.pl, mediów społecznościowych oraz dział projektowania i produkcji informatycznej.
- Zmiany w strukturze mają na celu jeszcze lepsze funkcjonowanie Polskiego Radia. Kwestie personalne będą podane w późniejszym terminie - mówi nam Ewelina Steczkowska, p.o. rzecznika prasowego Polskiego Radia.
Naczelne redakcje zostały utworzone w 2012 i 2013 roku, kiedy prezesem był Andrzej Siezieniewski.
Radio ZET i Trójka z największymi spadkami, RMF FM liderem
W okresie od marca do maja br. liderem rynku radiowego w Polsce było RMF FM, które pochwalić się mogło największym wzrostem w zestawieniu. Czwarte miejsce zajęła publiczna Jedynka. Udział PR1 spadł o 0,8 pkt. proc. do 5,9 proc. Czołową piątkę uzupełnia Trójka z wynikiem na poziomie 5,1 proc. Udział PR 3 poszedł w dół o 0,9 pkt. proc. - najbardziej w zestawieniu (ex aequo z Radiem ZET) - wynika z danych opracowanych przez Wirtualnemedia.pl.
Na początku sierpnia ub.r. rada nadzorcza Polskiego Radia zawiesiła w czynnościach Jacka Sobalę, prezesa spółki. Czasowo tę funkcję objął Andrzej Rogoyski, przewodniczący RN.
Nowy prezes publicznej rozgłośni miał zostać wybrany 7 listopada ub.r., ale w ostatniej chwili zostało odwołane posiedzenie RMN, a RN oddelegowała do tej funkcji Andrzeja Rogoyskiego na kolejny okres. Spotkanie Rady Mediów narodowych ostatecznie odbyło się w czwartek, 22 listopada, na którym Rogoyski już na stałe został szefem rozgłośni.
Dołącz do dyskusji: Redakcje publicystyki w Jedynce i Trójce oraz PolskieRadio.pl do IAR. "Celem lepsze funkcjonowanie spółki"
Wasze "ulepszanie" słychać od blisko czterech lat.
Słychać coraz słabiej, bo coraz mniej słucha.