Ruszyło Radio Pogoda, Agora zwolniła zespoły KRK FM i Blue FM
W związku ze startem Radia Pogoda, Agora zwolniła pracowników radia KRK FM w Krakowie i Blue FM w Poznaniu. Nadawca chce rozbudowywać nową sieć, ale nie podaje, na jaki udział w rynku liczy.
Sieć Radia Pogoda w piątek o godz. 14.00 rozpoczęła nadawanie w Krakowie, gdzie zastąpiła radio KRK FM, w Poznaniu, gdzie zajęło miejsce Blue FM oraz w Opolu, gdzie przejęło jedno z częstotliwości Radia Złote Przeboje (na drugiej nadal słuchać można tej rozgłośni).
Tuż przed 14.00 ze słuchaczami pożegnali się dotychczasowi pracownicy nadającego od 2013 roku radia KRF FM, które Agora kupiła w kwietniu br. W liczącym kilkanaście osób zespole stacji byli m.in. Witold Odrobina, Robert Konatowicz, Piotr Trzciński, Piotr Łęgowski czy Monika Hrycko. Wszyscy oni dostali wypowiedzenia, zwolnienia miały też miejsce w poznańskim Blue FM.
- Radio Pogoda ma zupełnie inny charakter niż poprzednio działające na tych częstotliwościach stacje, dlatego zdecydowaliśmy się zakończyć współpracę z osobami z ich dotychczasowych zespołów - mówi Wirtualnemedia.pl Adam Fijałkowski, wiceprezes Grupy Radiowej Agory. Więcej szczegółów na ten temat nie podaje. - Obecnie nad programem Radia Pogoda pracują osoby z Grupy Radiowej Agory, w tym z jej oddziałów lokalnych - dodaje Piotr Jaroszewski, pełnomocnik zarządu GRA ds. projektów specjalnych, odpowiedzialny za program Radia Pogoda.
Radio Pogoda pasma lokalne nadaje jedynie wieczorem - są to audycje „Mój Kraków…”, „Mój Poznań…” lub „Moje Opole w Radiu Pogoda” , w których stacja zajmuje się sprawami mieszkańców tych miast. Poza tym na antenie są tylko pasma sieciowe jak „Pogoddny Poranek” prowadzony przez Wojciecha Pijanowskiego, Zygmunta Chajzera i Ryszarda Rembiszewskiego (emisja od 6.00 do 10.00), program „Czy pamiętasz te przeboje” (od 10.00 do 15.00) oraz „Koncert Życzeń Radia Pogoda” (15.00 -17.00) - Informacje lokalne, przygotowywane przez reporterów GRA, będą pojawiać się w serwisach informacyjnych, nadawanych o pełnych godzinach - mówi Jaroszewski.
Radio Pogoda jest kierowane do słuchaczy po 50. roku życia. Do starszych słuchaczy adresowana jest też istniejąca od dawna sieć Agory - Radio Złote Przeboje. Z danych Radio Track wynika, że jej udział w okresie od lutego do kwietnia br. wyniósł 3,4 proc. (więcej na ten temat). Czy obie rozgłośnie nie będą się kanibalizować?
- Radio Pogoda i Radio Złote Przeboje, choć łączy je sentyment do minionych lat i najpopularniejszych piosenek, to jednak są to stacje różne pod względem oferty muzycznej i programowej. Radio Pogoda skierowane jest do nieco starszego grona słuchaczy, którzy chętnie wspomną przeboje z lat 40., 50. i 60. XX wieku. Tymczasem na antenie Radia Złote Przeboje można usłyszeć bardziej współczesne utwory - mówi Wirtualnemedia.pl Fijałkowski. Dodaje, że Radio Pogoda ma trzy stacje, a Złote Przeboje - 24 stacje.
Wiceprezes GRA jest spokojny o potencjał komercyjny nowej sieci radiowej. - Osoby powyżej 50. roku życia to świadoma i często dość zamożna grupa konsumentów, do których warto kierować przekazy informacyjne i reklamowe. Wierzymy, że nasi klienci docenią potencjał reklamowy tej stacji - mówi Adam Fijałkowski. Zapowiada, że spółka będzie chciała poszerzać zasięg Radia Pogoda. - Oczywiście, jesteśmy w tym zakresie uzależnieni od dostępności nowych częstotliwości radiowych - podkreśla Fijałkowski. Nie ujawnia jednak na jak duży udział rozgłośni w rynku spółka liczy do końca tego roku.
>>> Wyniki słuchalności radio w Polsce (zobacz najnowsze dane)
Radio Pogoda dostępne jest w Krakowie na częstotliwości 102,4 FM, w Poznaniu na 103,4 FM i w Opolu na 104,1 FM.
Dołącz do dyskusji: Ruszyło Radio Pogoda, Agora zwolniła zespoły KRK FM i Blue FM