Zmiany w Polskim Radiu
Wszystkie Programy Polskiego Radia zawiesiły emisję reklam i autoreklam. Stan ten zostanie utrzymany przynajmniej do soboty 9 kwietnia
Jedynka od soboty 2 kwietnia używa wyłącznie historycznego sygnału stacji poprzedzającego Wiadomości. Oprawę muzyczną Programu stanowi tylko stonowana i podniosła muzyka poważna – nie ma jingli i sygnałów pasm. Pełne wydanie Wiadomości emitowane jest co godzinę, natomiast Wiadomości w skrócie podawane są co pół godziny - poinformowało Polskie Radio, wortal Wirtualnemedia.pl.
2 kwietnia o godzinie 22.02 Jedynka nadała komunikat o śmierci Papieża Jana Pawła II.
O godz. 23.40 przeprowadzono transmisję okolicznościowego wystąpienia Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.
Program zrezygnował z podawania tytułów audycji (wyjątkiem są wydania specjalne magazynów informacyjno-publicystycznych). W audycjach pojawiły się fragmenty wystąpień papieskich, homilii, recytowana jest poezja Jana Pawła II, odtworzony został koncert Stanisława Soyki pt. „Tryptyk Rzymski” (2.04). Teatr Polskiego Radia na antenie Jedynki nadał w niedzielę (3.04) sztukę Karola Wojtyły „Brat naszego Boga” w reż. Zdzisława Dąbrowskiego.
Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski przypominają codziennie od 9.05 do 12.00 i od 13.05 do 16.00 uczestnicy tych wydarzeń – red. Andrzej Matul i Tadeusz Sznuk. O pielgrzymkach i o tym, co zostało w nas z nauczania Papieża Jana Pawła II autorzy rozmawiają także ze Słuchaczami Jedynki.
W Wieczorze z Jedynką o godzinie 20.07 Magda Mikołajczuk i Michał Montowski przypominają spotkania Papieża z młodzieżą, z ludźmi kultury, sztuki, nauki, twórcami. Po godz. 23.00 stacja zaprasza do wysłuchania audycji dokumentalnych o różnych, istotnych wydarzeniach związanych z pontyfikatem Jana Pawła II.
Stale emitowane są również telefoniczne wypowiedzi słuchaczy w ramach akcji „Antenę oddajemy Państwu – naszych Słuchaczom”.
Codziennie, od poniedziałku o 21.37 Jedynka łączy się red. Krzysztofem Renikiem, z Placem Św. Piotra, by chwilą ciszy uczcić pamięć Jana Pawła II.
Nasze Nocne Spotkania, po północy są codziennym forum wymiany myśli z Słuchaczami, o najważniejszych przesłaniach wynikających z nauczania Jana Pawła II.
Radiowe studio Jedynki odwiedziło wielu gości m.in. ks. Henryk Paprocki (Kościół Prawosławny), Stanisław Krajewski (współprzewodniczący Rady Chrześcijan i Żydów oraz członek Związku Gmin Żydowskich w Polsce), ks. Biskup Jan Szarek (prezes diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, były prezes Polskiej Rady Ekumenicznej), o.Wacław Oszajca (Jezuita), ks. Andrzej Koprowski (Dyrektor Radia Watykańskiego), ks. Konrad Keller (wicegenerał Księży Werbistów), Krzysztof Zanussi, Tomasz Królak (KAI).
Jedynka transmitowała w niedzielę, 3 kwietnia o godz. 12.00 „Pieśń żałobną” wykonaną przez strażaków-hejnalistów z Wieży Kościoła Mariackiego w Krakowie, zamiast tradycyjnego Hejnału.
Także niedzielę 3 kwietnia w „Magazynie z kraju i ze świata” Jedynka przeprowadziła rozmowę z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim.
Z Rzymu od piątku 1 kwietnia korespondencje przygotowuje redaktor Krzysztof Renik, w środę 6 kwietnia dołączy do niego red. Wiesław Molak.
We wtorek (5.04) Jedynka będzie transmitować Mszę Świętą z Placu J. Piłsudskiego w Warszawie, a w piątek (8.04) - z Watykanu - uroczystości pogrzebowe Papieża Jana Pawła II, od godz. 10.00.
Dołącz do dyskusji: Zmiany w Polskim Radiu