Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2016-06-10

A A A POLEĆ DRUKUJ

Co zrobić z niewykorzystanymi materiałami budowlanymi?

Budowa domu czy  generalny remont mieszkania, zazwyczaj powodują, że z dnia na dzień, na podwórku zaczyna piętrzyć się góra niewykorzystanych materiałów budowlanych. Istnieją dwa wyjścia – możemy się ich po prostu pozbyć, lub – z odrobiną wysiłku i własnej inwencji - znaleźć ciekawy sposób na ich ponowne wykorzystanie. Warto zastanowić się nad drugim rozwiązaniem – może przynieść nie tylko dużą oszczędność, ale też mnóstwo satysfakcji!

 

Pierwszą, i zarazem najważniejszą zasadą, od której powinniśmy zacząć proces pozbywania się odpadów remontowych, jest zapoznanie się z lokalnym regulaminem wywozu śmieci. Może się okazać, że w pobliżu naszego domu znajduje się punkt zbioru tego typu materiałów, lub działa firma, która, za określoną opłatą, wywiezie zalegające odpadki. Należy pamiętać, że umieszczanie ich w pojemnikach przeznaczonych na odpady komunalne jest niewłaściwe, a pozbywanie się ich na własną rękę – np. poprzez spalanie, wywożenie do lasu czy zakopywanie, wiąże się z ogromnym zanieczyszczeniem środowiska, jest surowo zabronione i podlega wysokim karom grzywny!

 

- Dość często zdarza się, że po remoncie czy budowie pozostaje pewna ilość niewykorzystanych materiałów budowlanych, które wciąż znajdują się w oryginalnych opakowaniach. Jednym z najprostszych  sposobów na pozbycie się ich, jest zwrot do hurtowni. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze  takie rozwiązanie jest możliwe – nie wszystkie markety i hurtownie budowlane świadczą taki rodzaj usług. Warto zatem wcześniej ustalić warunki zakupu i upewnić się, czy hurtownia w której się zaopatrujemy uznaje zwroty. – komentuje Marcin Bacia, marketing manager marki Heban.

 

Wykorzystaj wyobraźnię!

Najbardziej ekologicznym rozwiązaniem problemu zalegających materiałów budowlanych jest ich dokładna segregacja i ponowne wykorzystanie – nie spodziewacie się nawet do czego mogą posłużyć skrawki tapet, folie, puszki po farbach i lakierach, styropian, gruz, cegły czy potłuczone płytki ceramiczne. Przedstawiamy kilka ciekawych sposobów, aby nadać im nowe życie!

 

DREWNIANE PALETY

Drewniane palety są niezwykle „wdzięcznym” materiałem. Znajdą zastosowanie zarówno wewnątrz – w sypialni, biurze, przedpokoju, jak i na tarasie, czy w ogrodzie. Żeby stworzyć niezwykle modne w ostatnim czasie łóżko w surowym, naturalnym stylu, wystarczy kilka palet ułożonych obok siebie, połączonych ze sobą sznurkiem oraz materac. Taki mebel, świetnie będzie komponował się z prostym, rustykalnym wystrojem i ciekawym oświetleniem.

Świetnym pomysłem jest również rozmontowanie palet i wyłożenie deskami ściany – pomieszczenie nabierze niepowtarzalnego charakteru.

Z palet możemy zrobić również półki oraz szafki, wieszak na ubrania, taras, czy nawet – huśtawkę ogrodową!

 

GRUZ

Świetnie sprawdzi się przy tworzeniu wymarzonego ogrodu. Gruz, kamienie i potłuczone płytki mogą być wykorzystane jako wypełniacze fundamentów pod ogrodzenia, tarasy czy wylewki betonowe. Będą doskonałe do budowania wszelkiego rodzaju wniesień, rabat, skarp czy skalniaków, a także ścieżek i dróg.

 

POTŁUCZONE PŁYTKI CERAMICZNE

Tutaj również mamy moc możliwości! Z kawałków płytek ceramicznych stworzymy przepiękną mozaikę, którą pokryć możemy ławeczkę w ogrodzie albo brzeg oczka wodnego. Płytki, które zachowały się w całości możemy wykorzystać jako podkładki pod filiżanki – wystarczy kawałek filcu, ozdobny materiał lub serwetka oraz klej.

Jeśli posiadamy natomiast ceramiczne dachówki, dobrym pomysłem jest wykorzystanie ich do utworzenia ścieżki ogrodowej – po prostu wbijamy je w podłoże pionowo. Taka ścieżka zazwyczaj nie wymaga żadnej zaprawy, po pewnym czasie sama ustabilizuje się w podłożu.

 

PUSZKI PO FARBACH I LAKIERACH

Idealnym rozwiązaniem będzie wykorzystanie ich jako kwiatowych doniczek lub w roli pojemników na różnego rodzaju produkty. Oklejone ozdobnym papierem (lub tapetą) będą pięknie prezentować się w każdym wnętrzu. Montując je na ścianach w łazience (prostopadle do podłogi) mogą posłużyć jako pojemniki na ręczniki. Dzieciom, natomiast, z pewnością spodoba się pomysł wspólnego pomalowania puszek i użycia ich jako kręgli.

 

Możliwości na wykorzystanie z pozoru bezużytecznych materiałów jest mnóstwo. Nawet ze starej ramy okiennej może powstać stylowy stolik lub ława – wystarczy odrobina wyobraźni!





Tylko na WirtualneMedia.pl

Galeria

PR NEWS