Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2015-04-01

A A A POLEĆ DRUKUJ

Dziewczyny z Krakowa i chłopcy z Wieliczki zwyciężyli w finale rozgrywek Energa Basket Cup w województwie małopolskim

150x110

27 i 30 marca 2015r. dziewczęta i chłopcy ze szkół podstawowych w Małopolsce zmierzyli się o mistrzostwo województwa w Energa Basket Cup - największym turnieju koszykarskim w Polsce. Wszystkie mecze toczyły sią o zwycięstwo w regionie, ale przede wszystkim o miejsca w wielkim finale turnieju, rozgrywanym co roku w Ergo Arenie w Trójmieście. W rozgrywkach dziewcząt zwyciężyły uczennice Szkoły Podstawowej nr 100 z Krakowa, zaś najlepsza wśród chłopców była drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Wieliczki.

Najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych w województwie małopolskim to reprezentanci: Gorlic, Chrzanowa, Krakowa, Tarnowa, Sieniawy, Bochni, Nowego Targu, Wieliczki, Zawady, Nowego Sącza i Roczyn. Zmierzyło się ze sobą 6 zespołów dziewcząt oraz 6 zespołów chłopców – wszystkie zakwalifikowano do wojewódzkiego etapu turnieju w wyniku wcześniejszych rozgrywek lokalnych. Celem spotkań było wywalczenie gwarantowanego miejsca w finale ogólnopolskim turnieju Energa Basket Cup, który odbędzie się w dniach 5-7 czerwca w jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce - trójmiejskiej Ergo Arenie.

Wśród dziewcząt prawdziwymi gwiazdami były reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 100 z Krakowa, które wygrały wszystkie mecze. Do tej szkoły chodzi również najlepsza zawodniczka turnieju czyli Adriana Kuc.

- Jestem bardzo zadowolona z tego zwycięstwa. Dziewczyny już dwukrotnie grały z zawodniczkami z Bochni, dotychczas jednak nie udało nam się ich pokonać. Sam udział w turnieju dziewczyny traktują już jako świetną okazję do sprawdzenia swoich umiejętności, tym bardziej cieszy, gdy jego wynik daje taką satysfakcję i powód do dumy. Szykujemy się już na finał i jesteśmy w bojowym nastroju – mówi Barbara Rajczyk-Styrska, trenerka drużyny ze Szkoły Podstawowej Nr 100 z Krakowa.

Do walki o mistrzostwo województwa wśród chłopców stanęły reprezentacje szkół z: Nowego Targu, Wieliczki, Nowego Sącza, Zawady, Krakowa i Roczyn. Stawką w turnieju była gra w wielkim, ogólnopolskim finale na Ergo Arenie w Trójmieście. Pojadą tam i zmierzą się z najlepszymi z innych województw, zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieliczce. Chłopcy wygrali wszystkie mecze w grupach, zaś w finale zmierzyli się z przedstawicielami Szkoły Podstawowej nr 113 z Krakowa. Najlepszym zawodnikiem turnieju był uczeń wielickiej podstawówki: Jakub Dyngosz.

- Bardzo się cieszymy, że wygraliśmy zawody. To pierwszy taki sukces w mojej trenerskiej karierze. Chłopcy zasłużenie zdobyli podium, jest to bowiem drużyna, która trenuje już razem od kilku lat, a paru chłopców ma naprawdę wybitny talent koszykarski. Dlatego tym bardziej doceniam też wysiłek organizatorów Energa Basket Cup w profesjonalne przygotowanie rozgrywek, bo turniej daje szansę rozwijać ten talent i myśleć o związaniu swojej przyszłości z koszykówką. To naprawdę miłe być częścią takiej imprezy – mówi Kazimierz Nowak, trener drużyny ze Szkoły Podstawowej Nr 2 z Wieliczki.

Kolejnym przystankiem na mapie finałów wojewódzkich Energa Basket Cup jest województwo śląskie.

Organizatorem turnieju Energa Basket Cup jest Szkolny Związek Sportowy, a patronem programu Grupa Energa.