Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2010-06-23

A A A POLEĆ DRUKUJ

MOTO GP: Najlepszy wynik Simoncelliego

Marco Simoncelli z zespołu San Carlo Honda Gresini wspieranego przez firmę Castrol na siódmym, najlepszym w swej karierze miejscu w motocyklowych Grand Prix Wielkiej Brytanii.

To pierwszy tak udany występ Simoncelliego w jego pierwszym sezonie w najwyższej klasie wyścigów motocyklowych. -„Wykonaliśmy kolejny ważny krok. Miałem dobry start i kontakt z czołówką podczas większość trwania wyścigu. Mam nadzieję, że następnym razem będę jeszcze bliżej" - powiedział Włoch. Natomiast pechowo zakończył się wyścig dla jego kolegi z zespołu Marco Melandriego, który już na pierwszym okrążeniu wypadł z toru i nie ukończył Grand Prix.

Wyścig na torze Silverstone wygrał Jorge Lorenzo, który wyprzedził o niespełna siedem sekund Andreę Dovizioso. Na najniższym stopniu podium stanął Ben Spies. Marco Simoncelli do lidera stracił 14,425 sekundy. W klasyfikacji motocyklistów prowadzi Lorenzo ze 115 punktami. Drugi Divizioso ma ich 78, trzeci Dani Pedrosa 73. Motocykliści San Carlo Honda Gresini zajmują z 32. punktami na swych kontach dziewiątą i dziesiątą lokatę.