Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2012-11-27

A A A POLEĆ DRUKUJ

Natura oswojona

150x110
Brukowane ścieżki, murki, schody i inne elementy małej architektury ogrodowej choć niezbędne, aby nadać ogrodom charakter użytkowy, powinny usunąć się na drugi plan, dyskretnie podkreślając zalety roślinności.

Zadaniem ogrodów jest dawanie człowiekowi poczucia obcowania z naturą. Zazwyczaj jest to kompromis między tym co oferuje przyroda, a tym czego oczekują ludzie – by się nią cieszyć „na swoich warunkach”. Elementy krajobrazu i roślinność nadają aranżacji ton. Ich funkcja i charakter zależą zaś od umiejętnego jej zagospodarowania i właściwego doboru małej architektury.

Przyroda uporządkowana
To natura jest najważniejszym elementem kompozycji w ogrodzie lub w parku. Jest to z definicji przyroda oswojona i przychylna woli człowieka, jednak to ona gra główną rolę w przydomowych aranżacjach. Właśnie dlatego najpiękniejsze ogrody charakteryzują się pozornie niezobowiązującą naturalistyczną formą, która w rzeczywistości została... starannie zakomponowana.

Zieleń, aby stale zachwycała musi rosnąć pod stałą opieką. Materiały wykorzystywane w aranżacji ogrodów powinny przy tym wyglądać naturalnie i bezpretensjonalnie. W ogrodzie na straży ustalonego porządku mogą stanąć np. wysokie, splitowane palisady, które wyznaczą granice ścieżki. Przypominające naturalny kamień słupki, stworzą zwarty murek, który oddzieli trawnik oraz kępy krzaków od poprowadzonych z rozmachem alejek. Wijące się brukowane ścieżki połączą kolejne części ogrodu, a złotawy ciepły kolor deptaków i ich łagodne linie zdefiniują spacerowy charakter ogrodu.




Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS