Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2016-03-31

A A A POLEĆ DRUKUJ

Znamy finalistów V edycji konkursu „ENERGIA Przyszłości”

„Moja szkoła jako wyspa energetyczna” – to temat, z którym zmierzyli się w tym roku uczestnicy konkursu „ENERGIA Przyszłości”, organizowanego już po raz piąty przez Grupę Energa. W części pisemnej najlepiej poradziły sobie zespoły z Włocławka, Ostrowa Wielkopolskiego, Kaczek Średnich, Wadowic, Siennicy i to one zaprezentują się 22 kwietnia przed jury w finałowej rozgrywce. O miejsce w finale walczyło 40 zespołów.

Tegoroczni finaliści to:

  • zespół pod opieką pana Jacka Kandyby z Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku,
  • zespół pod opieką pana Andrzej Majera z Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim,
  • zespół pod opieką pana Sylwestra Ambroziaka z Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich,
  • zespół pod opieką pana Henryka Bąka z Zespołu Szkół nr 2 im ks. S Staszica w Wadowicach,
  • zespół pod opieką pana Mirosława Ostrowskiego z Zespołu Szkół im. Hipolity i Kazimierza Gnoińskich w Siennicy.

Podczas finału jury, w którym zasiądą przedstawiciele Grupy Energa, Politechniki Gdańskiej, Politechniki Opolskiej i Uniwersytetu Gdańskiego, oceniać będzie poziom merytoryczny i oryginalność prezentacji oraz jej poprawność językową. Uczniowie będą też odpowiadać na pytania dotyczące treści prac – i tu nowość – pytania zadawać będą nie tylko członkowie jury, ale również konkurenci.  Każdy zespół może zadać jedno pytanie dotyczące prezentacji, a prezentujący będzie zobowiązany do udzielenia zwięzłej odpowiedzi. Jury oceni dodatkowo zarówno pytania, jak i odpowiedzi.

– Zależy nam na tym, by jeszcze bardziej zaangażować wszystkich uczestników finału, sprawdzić ich spostrzegawczość, sposób myślenia, wyciągania wniosków i niewykluczone, że również umiejętność podważania prezentowanych tez oraz ich obrony. To taki dodatkowy test  na samodzielność, ponieważ w tej części uczniowie nie mogą już liczyć na wsparcie nauczycieli – mówi Rafał Hyrzyński, dyrektor Wydziału Rozwoju i Polityki Regulacyjnej w Energa SA.

Trzy najlepsze zespoły oraz ich opiekunowie otrzymają nagrody rzeczowe, a ich szkoły nagrody pieniężne.

Oto nagrody, o które będą walczyć finaliści:

  • za zajęcie 1. miejsca – laptopy dla każdego członka zespołu oraz jego opiekuna oraz nagroda pieniężna w wysokości 12 000 zł dla szkoły reprezentowanej przez zwycięski zespół na zakup pomocy naukowych dla uczniów
  • za zajęcie 2. miejsca – odpowiednio nagrody rzeczowe w postaci tabletów oraz nagroda pieniężna w wysokości 8 000 zł
  • za zajęcie 3. miejsca – odpowiednio nagrody rzeczowe w postaci smartfonów oraz nagroda pieniężna w wysokości 5 000 zł.

W tym roku Grupa Energa zdecydowała o ufundowaniu specjalnej nagrody imienia Profesor Małgorzaty Milewskiej-Stawiany, która przyznawana będzie za najlepszą prezentację pod względem dbałości o poprawność językową.

– Uczestnicy i obserwatorzy poprzednich finałów, na pewno pamiętają Profesor Małgorzatę Milewską-Stawiany, która w jury odpowiadała za ocenę językową prezentacji. Niezwykle ceniliśmy jej wyczulenie na formę językową oraz dowcip, którego nie brakowało, gdy zadawała pytania. W ubiegłym roku dotarła do nas bardzo smutna wiadomość Pani Profesor przegrała długą walkę z ciężką chorobą. Zdecydowaliśmy o ufundowaniu specjalnej nagrody jej imienia – komentuje Katarzyna Kowalska, dyrektor Departamentu Marketingu i Komunikacji w Energa SA.

Organizatorzy trzymają kciuki za wszystkich finalistów. Powodzenia!

Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objęli: Urząd Regulacji Energetyki oraz Prezydent Miasta Gdańska. Patronat honorowy nad finałem konkursu objął Minister Energii. Partnerzy  projektu: Politechnika Gdańska, Uniwersytet Gdański, Politechnika Opolska oraz Plagiat.pl – dostawca Internetowego Systemu Antyplagiatowego dla szkół „Antyściąga.pl. Partner finału: Olivia Business Centre. Patronat medialny nad konkursem objął Kwartalnik Naukowy Energetyków „Acta Energetica”, wydawany przez ENERGA SA we współpracy z Politechniką Gdańską.

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie www.actaenergetica.org


dostarczył infoWire.pl




Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS