Inżynier Zapewniania Wydajności Oprogramowania

APRISO Data ostatniej zmiany: 2011-05-31 10:10:07

2011-05-31 10:10:07 - APRISO

Szukamy osoby, która ma doświadczenie w kierowaniu zespołem,
specjalizuje się w diagnozowaniu wydajności aplikacji i systemów
informatycznych i która podejmie wyzwanie pokierowania całością
działań związanych z optymalizacją działania procesów biznesowych i/
lub pojedynczych aplikacji, środowisk czy też systemu.

Obowiązki:
*Przygotowanie i przeprowadzenie testów wydajności aplikacji celem
określenia możliwości jej stosowania w różnych warunkach obciążenia
*Rozwijanie efektywnego rozumienia architektury aplikacji i sposobów
użytkowania systemu przez klientów
*Pomoc w formułowaniu zalecanych wymagań sprzętowych dla
oprogramowania
*Stosowanie narzędzi diagnostycznych do identyfikowania źródeł
problemów w kodzie lub konfiguracji sprzętowej
*Nanoszenie poprawek dla zaistniałych incydentów systemu, zgłoszonych
przez klientów, które mogą być związane z konfiguracją systemu lub
wydajnością aplikacji
*Badania i analizy nad nowymi metodami i narzędziami do testowania
wydajności systemów informatycznych
*Przygotowywanie szczegółowych i sumarycznych sprawozdań dla projektów
i codziennych obowiązków, zdefiniowane i śledzenie metryk dotyczących
zadań, finansów, wydajności systemu, etc.
*Zaprojektowanie, we współpracy z Działem Marketingu i Zarządzania
Produktem rozwiązań (specyfika procesów, wypracowanie procedur i
standardów, dobrych praktyk, etc.) dotyczących usług związanych z
analizą, mierzeniem, monitoringiem wydajności systemu (performance
tuning services)
*Opracowanie, we współpracy z Działem Marketingu, Wdrożeń, Wsparcia
Technicznego oraz Sprzedaży, strategii gwarantowanych poziomów usług i
zasad, na jakich performance tuning services oferowane będą klientom
Apriso
*Wspomaganie działów Wsparcia Technicznego, Wdrożeń, Rozwoju
Oprogramowania wiedzą i doświadczeniami dotyczącymi analizy,
mierzenia, monitoringu wydajności systemu

Wymagania:
*Umiejętność diagnozowania i analizowania wydajności systemów
złożonych
*Doświadczenie w zakresie diagnostyki i analizy wydajności serwerów
baz danych
*Dobra znajomość SQL oraz baz danych Oracle/MS SQL
*Znajomość monitorowania wykorzystania zasobów serwerów fizycznych i
wirtualnych
*Znajomość technologii: HTML, JavaScript, CSS, itp.
*Doświadczenie w używaniu systemów Business Inteligence ETL (SSAS,
SSIS)
*Zrozumienie koncepcji sieci (DNS, TCP, HTTP, itp.)
*Bardzo dobre umiejętności komunikacyjne i wysokie standardy etyczne
*Umiejętność priorytetyzacji zadań i pracy pod presją czasu
*Umiejętności analityczne
*Gotowość do podróżowania w celach służbowych (30-60%)

Wykształcenie:
*Wykształcenie wyższe, preferowane informatyczne lub pokrewne
*Bardzo dobra znajomość języka angielskiego (w mowie i piśmie)

Zainteresowane osoby prosimy o przesyłanie CV w języku angielskim
adres: job-emea@apriso.com
(w temacie e-maila proszę o umieszczenie nazwy stanowiska Performance
Tuning Lead Engineer)

Prosimy o dopisanie następującej klauzuli wyrażam zgodę na
przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla
realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 roku o
Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust Nr 133 poz. 883).

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!