SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Poczta Polska chce zwrotu kosztów nowego systemu do abonamentu, KRRiT nie chce ustalać płatności i kar dla operatorów tv

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w opinii o projekcie nowelizacji ustawy abonamentowej ocenia, że nie powinna zajmować się przekazywaniem wynagrodzeń operatorom płatnej telewizji za udział w rejestrowaniu odbiorników przez ich klientów. Natomiast Poczta Polska zwraca uwagę, że nowelizacja nie dotyczy odbiorców darmowej telewizji oraz wielu firm dysponujących np. samochodami. Ponadto chce otrzymać zwrot kosztów przygotowania systemu na dane klientów płatnej telewizji.

Dołącz do dyskusji: Poczta Polska chce zwrotu kosztów nowego systemu do abonamentu, KRRiT nie chce ustalać płatności i kar dla operatorów tv

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hd
Pisowska władza znowu coś spier...? Nie wierzę!
odpowiedź
User
ted
Jak najszybciej trzeba zlikwidować Pocztę Polską i TVP.
odpowiedź
User
ała
Nowa ustawa spowoduje masowe rozwiązywanie umów z platformami cyfrowymi i w efekcie wpływy będą jeszcze mniejsze , operator musi poinformować klienta o zmianie warunków umowy i uzyskać zgodę na udostępnienie danych Poczcie Polskiej , brak zgody skutkuje rozwiązaniem umowy bez konsekwencji .


Przekazanie danych osobowych to nie zmiana "istotnych warunków" umowy. Czy ci się podoba, czy nie. A ponieważ obowiązek ich przekazania będzie wynikał z ustawy, nie musisz nawet wyrażać na to zgody.

Co więcej, ustawa jest konstytucyjna - bez względu na to, czy to się panu Solorzowi podoba czy nie. Bo nie ogranicza obowiązku płacenia abonamentu do osób posiadających płatne pakiety telewizyjne, a jedynie zobowiązuje firmy świadczące tego typu usługi do przekazania odpowiednich danych. Ustawa jest sprytnie pomyślana i dlatego was tak wszystkich wkurza - bo Państwo wy*ymało was, a nie wy Państwo (na niepłaceniu abonamentu).


Pierwszy akapit: w całości się zgadzam pod względem prawnym.
Pod względem faktycznym nie - jeśli ktoś zapłaci więcej - i to na coś, co uznaje za bezwartościowe, to uzna, że ktoś go wyr**ał. I jego reakcja nie ograniczy się do kartki wyborczej, ale także do kartki z umową.

Drugi akapit - głębokie przekonanie o "konstytucyjności" ustawy - zupełnie się nie zgadzam. Nawet Biuro Legislacyjne Kancelarii Sejmu uważa takie postawienie sprawy za optymistyczne.
Oczywiście można powiedzieć, że każda ustawa PiS jest zgodna z Konstytucją, ale tylko na tej zasadzie, że Trybunał Konstytucyjny realnie nie istnieje. Ale taka "konstytucyjność" może się w każdej chwili rozwiać.

Podnoszony zarzut: stworzenia skutecznej ścieżki ściągania podatku tylko w stosunku do wyselekcjonowanej grupy społeczeństwa, jest zarzutem poważnym. Co najmniej stawia pytania o równość wobec prawa. Złośliwi mogliby wręcz powiedzieć: rząd chce dokuczyć ludziom, którzy go nie lubią (bogatszym - których stać na pakiety z TVN24, mieszkającym w miastach, etc.), a celowo zaniechał skutecznej egzekucji prawa wśród swoich wyborców - odbiorców naziemnej telewizji cyfrowej.
odpowiedź