SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Czy TVP przeżyje? Juliusz Braun odpowiada na zarzuty

Prezes Telewizji Polskiej Juliusz Braun analizuje obecną sytuację finansową, programową i ogólnorynkową TVP, odpowiadając na zarzuty kierowane ostatnio pod adresem spółki.

Dołącz do dyskusji: Czy TVP przeżyje? Juliusz Braun odpowiada na zarzuty

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
smock
Jeśli okaże sie, ze np. TVN czy Polsat czy jakakolwiek inna komercja lepiej realizuje to co określa się mianem :MISJA PUBLICZNA, to okaże sie że z problem zTVP jest pozamiatany na dobre :-) a tak często bywa :-)
odpowiedź
User
figo
Spokojna odpowiedź i generalnie słuszna. Byłoby łatwiej ją uznać, gdyby nie litania błędów, które doprowadziły do spadku oglądalności, za który odpowiada ekipa Brauna. A spadek oglądalności to mniej pieniędzy z reklamy. I koło się zamyka. Wskazywanie ewidentnych porażek jako sukcesów (vide odrzucone przez widzów Paradoks, czy Wszystko przed nami) to znak, że prezes nie rozumie jakie są źródła porażki
odpowiedź
User
CW
TVP to już dziś czysto komercyjna spółka - komercyjna i prywatna w rozdzielaniu pieniędzy. Zamiast wybierać pozycje, które mogłyby powalczyć o wartościowego widza (który świadomie wybiera co ogląda a nie ogląda TVP z przyzwyczajenia jak emeryci) wybiera się te, które określonym osobom przyniosą określony zysk i to widać po wynikach spółki, bo jak inaczej wytłumaczyć stawianie na np seriale, które powinny dawno zniknąć mając słabą oglądalność, jak Galeria, a wciąż zamawiane są kolejne serie. Po drugie Pan Braun zapomina, przywołując przykład BBC, dodać, iż te tzw. gorsze seriale BBC jak Sherlock Holmes dziwnie sprzedają się licencyjnie na świecie przynosząc BBC całkiem spory dodatkowy zysk, a naszych, nagradzanych tytułów jakoś dziwnie nikt na świecie nie chce oglądać... Może te nagrody, którymi szef TVP się chwali nic dla widza i stacji nie znaczą, a może TVP nie umie ich wykorzystać... Trzeba walczyć o to co pomaga trwać i budować przyszłość. Tak przynajmniej wskazywałaby logika, z która TVP od lat ma wielkie trudności w kontekście wszystkiego co robi. A co do telewizji hybrydowej to, by widz mógł z niej korzystać musiałby być świadom technologii i mieć co oglądać a przedział wiekowy, który mógłby to wykorzystać, jak widać po statystykach, nie ogląda TVP. Po co więc ta inwestycja skoro nie idzie za nią oferta programowa skierowana stricte do młodego odbiorcy?
odpowiedź