SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ponad 70 stacji w DAB+ w jednym mieście? „Sytuacja Polski i Francji zupełnie różna”

We francuskiej Nicei, która stolicą nie jest, można odebrać ponad 70 stacji DAB+. W Warszawie tylko 26. Dlaczego polscy słuchacze mogą o takiej ofercie tylko pomarzyć? - Sytuacja polskiego i francuskiego rynku radiowego jest zupełnie różna - komentuje w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Maciej Strzelecki, prezes Grupy Eurozet.

Dołącz do dyskusji: Ponad 70 stacji w DAB+ w jednym mieście? „Sytuacja Polski i Francji zupełnie różna”

58 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
@gościu
Prywatni nadawcy ogólnopolscy powstrzymują rozwój DAB+ bo po prostu boją się nowej konkurencji. A denerwują mnie takie osoby które piszą, że zamiast rozwoju DAB+ chcieli by większego rozwoju stacji przez Internet. Tylko że przy DAB+ mając sprzęt można słuchać za darmo nie dokupując pakietu Internetowego.

@gościu bzdury opowiadasz. Państwowe radio, utrzymywane z naszych podatków jest daleko za stacjami komercyjnymi. Polski rynek jest ograniczony, nowi gracze nie mają szans na osiągnięcie sukcesu, a główni nadawcy prywatni niczego się nie boją po za niepotrzebnymi kosztami, jakie musieliby ponieść na wdrażanie przestarzałej już technologii DAB+.
odpowiedź
User
@gościu
Tylko że przy DAB+ mając sprzęt można słuchać za darmo nie dokupując pakietu Internetowego.

@gościu dziś w każdym abonamencie masz tak duży pakiet Internetu, że wystarczy Ci na słuchanie radia bez przerwy a i tak dużo z tego pakietu zostanie. Niczego nie musisz dodatkowo kupować.
odpowiedź
User
@Jaro
Próba wprowadzenia DAB+ do Polski przypomina mi rozwój bankowości w latach 90-tych. Wówczas tropem innych zachodnich krajów próbowano wprowadzać te same rozwiązania np. czeki. Okazało się, ze w ogóle się one nie przyjęły a Polska wskoczyła nagle na inny level po wprowadzeniu do użytku kart debetowych, kredytowych, płatności zbliżeniowych, NFC. Dzięki temu że nikt nie upierał się w powtarzaniu etapów rozwoju z innych krajów mamy teraz jeden z najnowocześniejszych systemów bankowych.: powszechna płatność kartami, telefonem, blikiem ito. W Niemczech nadal występują miejsca gdzie występuje tylko gotówka a na płatność zbliżeniową sprzedawca otwiera oczy.
To samo jest z DAB+. Nie musimy wchodzić w tę samą rzekę gdy na horyzoncie są już nowsze i wygodniejsze rozwiązania (5G)

ale my słuchacze tego chcemy....

@Jaro a to ciekawe, bo wszystkie wyniki badań czy sprzedaży pokazują coś zupełnie odwrotnego.
odpowiedź