SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Koniec negocjacji TVP z Emitelem ws. wejścia na MUX-8. Brak zgody co do kwoty

Telewizja Polska i spółka Emitel, operator ósmego multipleksu cyfrowej telewizji naziemnej zakończyły negocjacje w sprawie wejścia telewizji publicznej na MUX-8. TVP nie wyraża jednak zgody na proponowaną przez Emitel kwotę. Sprawę w ostateczności może rozwiązać Urząd Komunikacji Elektronicznej, a kanały nadawcy pojawią się wtedy na tym multipleksie, ale z opóźnieniem. W tle słyszymy wieści o amerykańskich wpływach na transakcję.

Dołącz do dyskusji: Koniec negocjacji TVP z Emitelem ws. wejścia na MUX-8. Brak zgody co do kwoty

36 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
seba
Tak wiem, że DVBT2 ma byc do konca 2022.
MUX8 ma w większości przypadków zasięg czysto teoretyczny.
Jak mieszkając w Warszawie przestawię antenę by oglądać MUX8 to tracę inne a dla 3 kanałów absolutnie mi się to nie opyla. Potwierdzam zatem zasięg w Warszawie jest ale nie zainwestuje extra kasy w inną antenę (stara nie jest) albo inny tv. NO SORRY.
W dobie internetu i NETFLIXów mam co oglądać, nie dziwie się zatem, że nadawcy za MUX8 nie chcą tyle płacić, rozumiem też Kurskiego, po co ma płacić za coś co jest tylko na papierku (czytaj zasięg).
Czy istnieje jakiś problem zatem by DVBT2 wprowadzić wcześniej? Większość i tak ma nowe tv z DVBT2, drugą większość dzięki 500 plus na to już stać albo już dawno kupili, w końcu to produkt dla nich pierwszego wyboru.
Zapewne za opóźnieniem przejścia na DVBT2 stoi lobby Cyfrowego Polsatu i nc+, bo po co mi platforma skoro mogę mieć HD za darmo, drugą połowę platformy wyciągają z nie do końca legalnego przesyłu polskich kanałów za granicę, znaczy się platformy robią to legalnie, zamieszczają informacje, że dekoder do użytku krajowego, ci polacy też wiedzą, że biorąc dekoder np do Niemiec można mieć dostęp do polskich kanałów co najmniej za połowę niż legalna konkurencja ale skoro da się oglądać to po co przepłacać 2-5 razy za full pakiet tego samego. Satelity jakoś granic nie widzą.
Z jednej strony platformy zarabiają kupę kasy a do tego i tak ładują nam co 20 minut blok reklam
TVP przynajmniej nie ładuje reklam w trakcie (pomijam politykę).
Ci co ten abonament płacą powinni mieć dostęp do wszystkich kanałów w wersji HD jak i knału 4K za darmo czy to na platformach TVP, w internecie (w DE czy UK największe stacje nadają w internecie w HD bez ograniczeń krajowych, w PL cały czas tylko via telewizor co w dobie internetu jest chore) internet jest bardzo szybko i łatwo policzalny, nie ma też pośredników jak np Nielsen.
Uważam, że TVP i jej wszystkie kanały powinny być już dawno w HD, na zwykłych MUXach i jak najszybciej na DVBT2 nawet gdyby to oznaczało ich wcześniejsze uruchomienie, gdyż suma sumarum, wieksze przychody TVP i samo się finansowanie tym mniej specjalnych dotacji na które zrzucamy się wszyscy.
Wszystkie kanały rokujące powinny być na MUXach najbardziej dostępnych, takie TVP Seriala czy abc ma większą oglądalność niż np Historia czy nawet TVP3 co jest chore (zwłaszcza przy takim budżecie i ilości pracowników o zasięgu nie mówiąc).
Pytanie też na co idą pieniądze w TVP? TV państwowa 24h u zachodnich sąsiadów to czytacz z promptera, w PL nie dosyć, że mamy czytacza to nadając 20h na dobę , przez co najmniej 1h godzinę pierdzieli 3 po 3 na temat , na który nie ma absolutnie bladego pojęcia i to za całe 2000 brutto albo w przypadku głównych czytaczy WIADOMOŚCI 30000 plus VAT
odpowiedź
User
Answer
Platformy i kablówki nie stracą na kanałach HD w DVB-T2, ponieważ swoje kanały HD w telewizji naziemnej udostępniłaby jedynie TVP. Kiedyś Polsat i TVN dostali dwa sloty w MUX-2, w których mogli umieścić Polsat HD i TVN HD, ale zamiast tego wprowadzili po dwa kanały w SD - Polsat i Polsat Sport News oraz TVN i TVN 7. Ponadto platformy i kablówki oferują kanały HBO, Cinemax, AXN, Canal+ czy Eleven, które nie zostałyby udostępnione bezpłatnie, nawet w DVB-T2. Jeśli więc widzowi nie wystarczy oferta sportowa TVP Sport, a wielu odbiorcom nie wystarczy, czego przykładem jest choćby oglądalność Ekstraklasy w Canal+, nadal pozostanie abonentem płatnej telewizji.

Na DVB-T2 przechodzimy tylko ze względu na jakość HD kanałów TVP, bo niczego więcej oczekiwać nie można. Discovery od lat nie może doczekać się miejsca w jakimkolwiek multipleksie, bo konkursy wygrywają kanały powtórkowe.
odpowiedź
User
Serceirozum135
Nienawidzę EmiTela ani TVP i ja bym zmienił pasmo MUX 8 z VHF na UHF, i wywalił kanały TVP, włącznie z TVP 4, TVP 6 i TVP 7. Tam bym dał TVN 24, TVN Style i Food Network, Comedy Central, Comedy Central Family i Mango 24.
odpowiedź