SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mariusz Gołda o badaniu słuchalności radia. "Badania pasywne - czy to realna alternatywa?

W ostatnich miesiącach znów powrócił temat badania słuchalności rozgłośni radiowych w Polsce metodą pasywną. Przy tej okazji wymienia się liczne zalety tej metodologii, jednocześnie krytykując obecny pomiar zapominając, że każdy sposób prowadzenia badania niesie ze sobą konkretne wady i zalety. A metody o wieloletniej tradycji, od dziesiątków lat wykorzystywane przez naukowców i badaczy na całym świecie, mają wypracowany zestaw rozwiązań minimalizujących prawie do zera niedoskonałości - pisze Mariusz Gołda, dyrektor marketingu w Grupie RMF FM.

Dołącz do dyskusji: Mariusz Gołda o badaniu słuchalności radia. "Badania pasywne - czy to realna alternatywa?

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kiks50
Radio Track to dobre i bardzo skomplikowane badanie, przekona się o tym rynek jak wejdą nowe pasywne.
Bójcie się małe stacje, bo znikniecie z badania na zawsze. Ale Wasz los nikogo na górze nie obchodzi. Tylko potem niestety będzie za późno.

0 0
odpowiedź
User
z rezerwą
Też podchodzę do tych badań z rezerwą, raz do mnie dzwoniono. Dla mnie to głównie badanie świadomości marki, stąd aż tyle mają Ci z kilkoma stacjami z podobnym członem w nazwie albo z telewizją o tej samej nazwie.
0 0
odpowiedź
User
praktyka
Dobrze się to czyta. Ale to nie praktyka. Kilku znajomych było "badanych". Losowa lista, w tym mniej znanych stacji? Taaa. A świstak siedzi i zawija. Sugerowane są wręcz RMF, Eska itp. A gdy respondent upiera się przy mniejszej stacji, ankieterzy nie potrafią ukryć zdumienia i wyrwie im się "na pewno?". Proponuję kontrolne odsłuchiwanie tych rozmów, jak to się robi w call centers, bo praktyka często jest mało obiektywna. Wiadomo, kto dokłada się do tych badań, a kto nie.
0 0
odpowiedź