Między misją a komercją: jak media publiczne walczą o odbiorcę. „Stacje prywatne mają lepsze wyniki i coraz więcej pieniędzy"
Czy media publiczne mogą realizować misję w sposób atrakcyjny? Czy można złapać balans pomiędzy komercją, a publiczną misją? Na te pytania odpowiadali ludzie mediów podczas środowej konferencji w Centrum Prasowym Foksal. - Misję można wykonywać atrakcyjnie, a najlepszym przykładem jest Trójka - mówi dla portalu Wirtualnemedia.pl Mariusz Cieślik, wicedyrektor PR3.
Dołącz do dyskusji: Między misją a komercją: jak media publiczne walczą o odbiorcę. „Stacje prywatne mają lepsze wyniki i coraz więcej pieniędzy"
A w PR3 groch z kapustą. Jakby z recepcjonisty zrobić dyrektora programowego. Jednak nie to jest najgorsze. Najgorsze jest to, że w głosach tych ludzi słychać strach, słychać brak luzu. A to zabija radio.
Obawiam się, że Polskie Radio za chwilę osiągnie najniższe pułapy słuchalności, skąd już ... niestety, nie będzie powrotu. Szkoda, zwłaszcza Trójki i wielkiego potencjału Jedynki. I jeszcze jedno, słuchacze publicznego radia za ok. 45 lat wymrą w całości, także pokolenie obecnych słuchaczy +30. Dlaczego? Bo publiczne radio nie dba o najmłodszych i dzieci. Przypomnę, że nie tak dawno prezes Sobala zlikwidował redakcję dziecięca i młodzieżową. Brawo moga bić jedynie stacje komercyjne.