SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Co dalej z protestem przeciw podatkowi od reklam? „Potrzeba mocnego zewnętrznego nacisku i odcięcia tlenu politykom”

Media mają jeszcze wiele do zrobienia, by przekonać najpierw rządzących, potem: odbiorców do swoich racji w sprawie podatku od reklam - mówią medioznawca prof. Jacek Dąbała i Jakub Bierzyński z OMD Polska. Jacek Żakowski jest odmiennego zdania: - Zrobiliśmy wszystko, co było możliwe, a ten projekt i tak zdechnie sam z siebie - komentuje.

Dołącz do dyskusji: Co dalej z protestem przeciw podatkowi od reklam? „Potrzeba mocnego zewnętrznego nacisku i odcięcia tlenu politykom”

50 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wojtek 1 23 45
Szanowna Redakcjo!

Czy Redakcja czyta usunięte komentarze? Ludzie ogłosili 10 lutego dorocznym świętem wolności od mediów szczujących na Polskę. Mówię na przykładzie Interii i innych wiodących portali, a nie wSieci. Czy to ma jakieś znaczenie dla Redakcji???

Z poważaniem!
odpowiedź
User
staś
podatki płacimy wszyscy więc uważam , że dotyczą wszystkich dochodów także i od reklam
odpowiedź
User
maruda
A może ktoś wytłumaczyć, jak to jest, że w innych krajach taki podatek występuje i nikt nie krzyczy o zamachu na wolne media A w Polsce już tak?

Zwykle podatek płaci się od różnicy między przychodem a kosztami.
Podatek od przychodu oznacza łupienie ponad jakąkolwiek miarę.

A jak ktoś ucieka przed opodatkowaniem, "optymalizując koszty", to tylko podatek od przychodu może pomóc.
Chociaż nie do końca, można przejść do szarej strefy.

Podatki przychodowe istnieją na świecie i owszem ale nigdy nie przekraczają 2% / 3% i nie łączą się z podatkami dochodowymi, bo inaczej zarzyna się podmiot gospodarczy. To podstawy wiedzy ekonomicznej dogłębnie opracowanej w teorii ekonomii i przetestowanej w praktyce na przestrzeni co najmniej 150 lat. Bo nie można mieć dwu systemów podatkowych albo opodatkowujemy przychód albo dochód. A opodatkowanie przychodu stawką 15% to kuriozum na miarę światową, jakiego jeszcze żaden europejski kraj nie widział.
odpowiedź