SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nadawcy radiofonii komercyjnych negatywnie o technologii DAB+. „Nie ma przyszłości”

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zakłada, że wkrótce ruszy proces cyfryzacji radia - w II połowie tego roku ruszą konkursy na lokalne multipleksy cyfrowe w 34 miastach. O częstotliwości będą mogli ubiegać się zarówno nowi, jak i obecni już na rynku nadawcy lokalni i regionalni. Natomiast o technologii DAB+ z dużym dystansem wypowiadają się ogólnopolskie rozgłośnie radiowe.

Dołącz do dyskusji: Nadawcy radiofonii komercyjnych negatywnie o technologii DAB+. „Nie ma przyszłości”

70 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
marek
Niby czemu miał bym wymieniać dobre radia analogowe na cyfrowe w imię czego miał bym to robić kasę wydawać
0 0
odpowiedź
User
Waldeck
Eurozet powolujac sie na BBC i radioplayer pomyliło podstawowe pojęcia czym to jest i czego jest uzupełnieniem.BBC juz polowe swojego udzialu ma w DAB. RMF jak zwykle bełkocze po krakowsku, bojąc sie DAB+ jak Baby Jagi,bo zdemaskuje pomiar przestarzałego radia FM. w DAB+ nie byłby już RMF i Eurozet tak wysoko,pomijając,że Kantar te badania robi metodą anachroniczną bardziej niż same radio analogowe.
Radio internetowe to listek figowy do cyfrowego, nie ma co porównywać. We Wrocławiu funkcjonuje lokalny multipleks LokalDAB i polepszył zasięg radia RAM, radia Luz i Rodzina. Radio Wrocław Kultura w DAB+ jest lepszą alternatywą dla Eurozetow i RMFow. Tylko DAB+!
0 0
odpowiedź
User
radiofan
Co to całe DAB daje. W porównaniu do DVB-T nie daje praktycznie nic. DVB-T dało lepszy zasięg, idealną jakość, jakość HD i DD, kilkadziesiąt kanałów (których i tak nikt nie ogląda) itp. itd. DAB zwiększy tylko ilość dostępnych częstotliwości których i tak nikt nie będzie używał.

W ostatnich latach jest prawdziwy wysyp niezależnych lokalnych stacji radiowych, więc akcja zabijania poprzez usieciowienie nie odebrała Polakom lokalnego radia. Wystarczy poszukać, pojeździć autem po Polsce aby się o tym przekonać. Dla ułatwienia takie stacje nadają np. w Bielsku Białej, Nysie, Suwałkach, Skierniewicach, Sieradzu, Stargardzie, Bogatyni, Wrześni, Żninie, Lesznie, Chełmie, Radomiu, Kępnie, Gnieźnie, Tczewie, Malborku, Nakle, Kaliszu, Kołobrzegu, Włocławku, Gliwicach, Piekarach Śląskich, Raciborzu, Kędzierzynie - Koźlu .... itp.
0 0
odpowiedź