SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP rekordzistą wśród telewizji publicznych w Unii Europejskiej

Telewizja Polska nadaje 22 kanały telewizyjne (nie licząc wszystkich wersji TVP3). Aż tylu stacji ogólnokrajowych nie ma w ofercie żaden inny nadawca publiczny z Unii Europejskiej. Mimo problemów z finansowaniem mediów publicznych, Centrum Informacji TVP informuje Wirtualnemedia.pl, że nie planuje likwidacji żadnego z kanałów tematycznych. 

Dołącz do dyskusji: TVP rekordzistą wśród telewizji publicznych w Unii Europejskiej

38 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
To ja nikt inny
Więcej informacji o DW Russia, który nadaje od 14 marca
https://www.lyngsat.com/tvchannels/de/DW-Russian.html

Jest to oferta DW? Jeżeli byłaby to oferta DW, to byłaby dostępna na ich witrynie. Tam ona nie jest wymieniona. O ofercie Reporterów bez granic donoszono w mediach w różnych krajach.
odpowiedź
User
To ja nikt inny
i po raz kolejny - DW jest jednym ze składników ARD.

ARD opsuje to tak:
ARD oznacza „Grupa robocza Nadawców Publicznych Republiki Federalnej Niemiec”. Konsorcjum to składa się z dziewięciu samorządnych nadawców regionalnych, którzy obsługują 16 krajów związkowych Niemiec i nadają dziennie około 250 godzin programów telewizyjnych i 1500 godzin programów radiowych. Świadczy również usługi online i telegazetę. Dziesiątym członkiem konsorcjum jest Deutsche Welle, niemiecki nadawca międzynarodowy finansowany przez państwo.

Wg. statut Grupy Roboczej Nadawców Publicznych Republiki Federalnej Niemiec (ARD) 9 ośrodków regionalnych i DW współpracują w ARD jako organizacja. Spójrzmy w Traktat państwowy ARD (ARD-Staatsvertrag) w którym w § 1 jest mowa o programach telewizyjnych: (1) Nadawcy będący członkami Grupy Roboczej Nadawców publiczno-prawnych RFN (ARD), wspólnie tworzą programy telewizyjne zgodnie z niniejszym Traktatem Państwowym i Państwowym Traktatem o mediach.

(2) Krajowi nadawcy publiczno-prawni tworzą wspólnie telewizyjny kanał uniwersalny „Das Erste”.

Ważne jest słowo Krajowi. Nie chodzi w tym o Kraj w sensie Niemiec a o kraj w sensie krajów związkowych, czyli tzw. landów. Tylko nadawcy pochodzący z krajów związkowych tworzą program pierwszy w Niemczech. DW nie tworzy, bo tworzy programy dla zagranicy.

Źródło: www.ard.de/die-ard/
odpowiedź
User
To nikt inny
Poza tym nie wliczane są w rankingach kanały niemieckiego nadawcy publicznego, np tutaj 20 kanałów FAST w kooperacji z Samsungiem.

Człowieku, wpierw dokształć się. Ty mylisz audiowizualną usługę medialną z telewizją. Czytałeś ty już w życiu chociażby polską ustawę RTV?
odpowiedź