SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Canal+ kończy proces zmiany oprogramowania dekoderów

Platforma Canal+ w nocy z wtorku na środę zaczęła udostępniać nowe oprogramowanie abonentom korzystającym z dekoderów 4K UltraBox+ wyprodukowanych przez firmę Technicolor (USW4001NCP-ITCA). Tym samym soft, który wprowadza interfejs przypominający serwisy streamingowe jest dostępny na wszystkich dekoderach 4K UltraBox+.

Dekoder Canal+ Dekoder Canal+

Nowy soft jest pobierany automatycznie. Platforma cyfrowa Canal+ od 10 grudnia ub.r. wdraża na dekodery satelitarne 4K UltraBox+ system graphyne3 od firmy ADB, znanego na świecie dostawcy m.in. dekoderów i oprogramowania z Zielonej Góry. Nowy soft jest wprowadzany stopniowo. W pierwszej kolejności aktualizację otrzymały dekodery z serii Jada. Na początku maja oprogramowanie trafiło do posiadaczy modelu NCP-3670SF, dzięki czemu mogli z niego korzystać wszyscy użytkownicy tych sprzętów, wyprodukowanych przez ADB. Pojawienie się aktualizacji dla osób korzystających ze sprzętu Technicolor kończy proces wymiany oprogramowania w dekoderach 4K UltraBox+.

Jakie zmiany przynosi nowe oprogramowanie?

Jednym z głównych walorów nowego softu ma być możliwość cofnięcia programów do 8 godzin (catch up TV). - Teraz po podłączeniu dekodera do internetu, możliwy będzie dostęp do programów, seriali i filmów w dowolnym momencie. Wystarczy, że wybierzesz MENU na pilocie, aby znaleźć dla siebie najlepsze propozycje programowe - tłumaczy zmiany operator.

Canal+ udziela też wskazówek odnośnie aktualizacji. - Nowa wersja oprogramowania wprowadza wiele zmian, które ułatwią Ci korzystanie z dekodera. Oprogramowanie udostępniane jest partiami i zainstaluje się na Twoim dekoderze automatycznie w godzinach nocnych. Aktualizacja trwa do 25 min. W czasie aktualizacji nie odłączaj dekodera od zasilania, ani instalacji antenowej - radzi platforma.

Po aktualizacji dekoderów 4K Ultrabox+ użytkownicy mogą też stworzyć listę ulubionych kanałów z własną numeracją. W nowym oprogramowaniu, które przypomina stosowane przez francuską platformę Canal+ serwis TV Rachunek z informacjami o płatnościach zostanie przeniesiony do zakładki Aplikacje. Zmodyfikowano też widok kanału. Jego nazwa i numer będą teraz wyświetlane na środku. Dodatkowo płatne wideo na żądanie (VoD) ma być łatwiejsze w obsłudze. W łatwiejszy sposób będzie można zmienić też ustawienia dekodera. W przypadku utraty sygnału satelitarnego (na przykład podczas burzy albo śnieżycy) możliwy będzie ich odbiór poprzez internet.

Bez danych odnośnie liczby abonentów

Kwartalne przychody Canal+ Group w I kwartale br. zwiększyły się o 6,5 proc. do 1,446 mld euro (wzrost organiczny wyniósł 6 proc.). We Francji, gdzie nadawca ma także kilka kanałów dostępnych bezpłatnie, wpływy poszły w górę o 6,5 proc. do 788 mln euro. Natomiast na rynkach zagranicznych zwiększyły się o 6,9 proc. do 574 mln euro (w ujęciu organicznym o 6,2 proc.), w komunikacie zaznaczono, że przyczynił się do tego wzrost liczby abonentów. Nie podano jednak ile ona wynosi.

Dołącz do dyskusji: Canal+ kończy proces zmiany oprogramowania dekoderów

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
TVC+
Niestety pod wieloma względami oprogramowanie jest krokiem wstecz w stosunku do poprzedniego. Np. brak EPG w widoku gazetowym (co było mega wygodne i przejrzyste). Widok tabelaryczny jest kiepski (szczególnie, gdy jest zagęszczenie w ramówce). Brak często wykorzystywanej przeze mnie funkcji "Znajdź podobne" w EPG. Brak nagrań cyklicznych czy wg czasu (a nie na podstawie EPG).

Żeby nie było. To dobrze, że C+ w ogóle po tylu latach podniosło wersję Graphyne... ale zrobiono to byle jak, wg kiepskich wytycznych C+ co do personalizacji (na siłę chcieli upodobnić soft do wersji takiej jak we Francji), zamówiono w ADB bardzo wykastrowaną wersję Graphyne pod względem funkcjonalności (prawdopodobnie żeby zaoszczędzić).

"Jednym z głównych walorów nowego softu ma być możliwość cofnięcia programów do 8 godzin (catch up TV)."

Niestety wadą tego typu rozwiązań jest (o czym nigdy operatorzy się nie chwalą), że z różnych względów (licencje, umowy) funkcja działa TYLKO NA WYBRANYCH kanałach (tu np. na kanałach Polsatu czy TVP nie będzie to w ogóle działać).
1 0
odpowiedź
User
Klient
Szkoda że całkowicie spartaczono fukcję hybrydową dekodera co miał niby działać po internecie. Nikomu to nie działa i ani widu ani słychu aby mieli to naprawić ...
0 0
odpowiedź
User
EMERYT
Jest NIBY SUPER, ale dla kogo, bo o EMERYTACH I SŁABOWIDZĄCYCH ZAPOMNIANO, za małe literki, nie da się powiększyć, opisy malutkie, napchane wiele odnosników, trudności z ustawieniem nagrywania? i np. wczoraj tj. 25 maja br, nie działały kanały, gdy mi się dwa nagrywały/ mam zainstalowane unicable/konwerter/, wołało wciąż wyłacz nagrywanie to obejrzysz kanał? a przecież można nagrywać trzy i czwarty oglądać na dekoderze 4k.
I to ma być właściwe rozwiązanie dla SENIORÓW?
0 0
odpowiedź