Lufthansa będzie używać tylko neutralnych płciowo określeń. Nigdy więcej „panie i panowie”
Lufthansa Group stara się być bardziej inkluzywna. Grupa lotnicza pracuje nad tym od jakiegoś czasu, zmiany zostaną wkrótce wdrożone. Polegają przede wszystkim na zrezygnowaniu ze stosowania określających płeć powitań "panie" i "panowie".
Sieć Lufthansa Group pracuje nad zmianą sposobu komunikacji z pasażerami, a teraz ta zmiana jest wdrażana. Podobnie jak w przypadku wielu grup lotniczych, Lufthansa Group stara się być bardziej inkluzywna.
Rzecznik potwierdził, że zarówno Lufthansa, SWISS, Austrian, Bruksela i Eurowings zaktualizują komunikację z klientami, aby wyeliminować odniesienia do płci. Będzie to miało różne formy.
Koniec „Meine Damen und Herren”
Ogłoszenia dotyczące lotu nie będą zaczynały się od „Meine Damen und Herren” (czyli „panie i panowie” po niemiecku), a zamiast tego będą zaczynały się od „drodzy goście” lub „dzień dobry/dobry wieczór”. Podczas procesu rezerwacji pojawi się dodatkowa opcja płci poza mężczyzną i kobietą.
Firma w komunikacji z klientem online nie będzie używać terminów związanych z płcią. Także osobista interakcja z klientami będzie mniej skoncentrowana na płci.
Zmiany te będą stopniowo wprowadzane w liniach lotniczych Lufthansa Group. Jak opisano, zmiana ta ma być odpowiedzią na „dyskusję, która toczy się w społeczeństwie”, a także ze względu na chęć „doceniania wszystkich gości na pokładzie”.
Lufthansa nie jest pierwszą linią lotniczą
Lufthansa nie jest pierwszą linią lotniczą, która wprowadziła tę zmianę W październiku 2019 r. Air Canada jako pierwsza duża linia lotnicza zmieniła powitanie na bardziej neutralne pod względem płci. Linia lotnicza zaczęła używać terminu „wszyscy” zamiast „panie i panowie”.
W październiku 2020 Japan Airlines dokonały podobnej zmiany, dostosowując również swoje powitania tak, aby były mniej zależne od płci. Linie lotnicze zastąpiły słowa „panie i panowie” powitaniem opartym na porze dnia, np. „dobry wieczór”.
Dołącz do dyskusji: Lufthansa będzie używać tylko neutralnych płciowo określeń. Nigdy więcej „panie i panowie”