SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wiosenna ramówka Radia Opole ze skróconym magazynem reporterów

Radio Opole ruszyło z marcową, odświeżoną ramówką. Wróciły serwisy ekonomiczne i kulturalne. - Zapowiadanie i relacjonowanie wydarzeń kulturalnych regionu to element misji publicznego radia, nie wyobrażam sobie anteny Radia Opole bez serwisów kulturalnych. Podobnie, jeśli chodzi o serwisy ekonomiczne, w których mówimy nie tylko o gospodarce kraju, ale także regionu – mówi redaktorka naczelna rozgłośni Aneta Skomorowska-Kobza.

Agnieszka Stefaniak, Marzena Śmierciak, Bolesław Kalisz i Cezary Puzyna/ Fot. Radio OpoleAgnieszka Stefaniak, Marzena Śmierciak, Bolesław Kalisz i Cezary Puzyna/ Fot. Radio Opole

Od marca magazynu reporterów "Reporterskie tu i teraz" na antenie Radia Opole można słuchać w skróconej wersji. Godzinny program będzie podsumowaniem najważniejszych wydarzeń w regionie. Od poniedziałku do piątku, między godz. 15 a 16, na bliższe przyjrzenie się najważniejszym wydarzeniom dnia zaproszą dziennikarze i wydawcy informacji: Agnieszka Stefaniak, Marzena Śmierciak, Bolesław Kalisz i Cezary Puzyna.

- To doświadczeni dziennikarze, którzy pokierują młodym zespołem reporterów. Zagwarantu­­ją obiektywność i rzetelność prezentowanych w magazynie materiałów - mówi Aneta Skomorowska-Kobza p.o redaktorki naczelnej Radia Opole. - Program będzie trwał godzinę, a nie jak do tej pory dwie godziny, ponieważ chcemy, aby słuchacze Radia Opole dostali w pigułce rozwinięcie najistotniejszych zdarzeń dnia – dodaje.

CZYTAJ TAKŻE: Polskie Radio dostało 10 mln zł z budżetu. Co ze stacjami regionalnymi?

Przez kolejne dwie godziny - od poniedziałku do piątku w godz. 16-18, w Magazynie ekonomicznym, o finansach, rynku pracy, pieniądzach biznesie i wszystkim tym, co wpływa na stan portfela oraz gospodarkę regionu i kraju powie Iwona Tokarska, i zaproszeni przez nią eksperci.

Audycję historyczną w Radiu Opole zastąpiła “Lwowska fala”

Ze środowej ramówki Radia Opole zniknął program historyczny Bolesława Bezega "Tak było naprawdę". Był emitowany co tydzień o godz. 22.10. W zamian prezentowany jest program "Lwowska fala" o tematyce kresowej. Audycję prowadzi Danuta Skalska z Radia Katowice.

Na antenę wróciły też zlikwidowane przez poprzedniego redaktora naczelnego serwisy kulturalne - teraz nadawane są od poniedziałku do piątku po godz. 10 i 18 i serwisy ekonomiczne - nadawane przez pięć dni tygodnia po godz. 8 i 15. - Zapowiadanie i relacjonowanie wydarzeń kulturalnych regionu to element misji publicznego radia, nie wyobrażam sobie anteny Radia Opole bez serwisów kulturalnych. Podobnie, jeśli chodzi o serwisy ekonomiczne, w których mówimy nie tylko o gospodarce kraju, ale także regionu – wyjaśnia Skomorowska-Kobza.

CZYTAJ TAKŻE: Nowa redaktor naczelna Radia Opole. Wcześniej prowadziła program z Magdaleną Ogórek

Od poniedziałku do piątku, w godz. 19 do 21, tradycyjnie na antenie Radia Opole można słuchać audycji “Rewiry kultury”. Prowadzi ją Tomasz Wojtyłko z zespołem w składzie: Katarzyna  Zawadzka, Mariusz Majeran i Witold Sułek. Po godz. 22 zaplanowane są muzyczne audycje tematyczne.

Dołącz do dyskusji: Wiosenna ramówka Radia Opole ze skróconym magazynem reporterów

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mark
W odróżnieniu od dwóch sąsiednich stacji w Katowicach i Wrocławiu, radio jest przegadane i zaniedbane pod względem muzycznym.
odpowiedź
User
muzyczny_znad_morza
W odróżnieniu od dwóch sąsiednich stacji w Katowicach i Wrocławiu, radio jest przegadane i zaniedbane pod względem muzycznym.
Nie wiem jak analizujesz rotację muzyczną, ale prawdopodobnie to tylko Twoja i subiektywna opinia. Patrząc na raport emisji przykładowo dziś Radio Opole zagrało 5 nowości, radio Katowice i Wrocław żadnej. Raporty emisji są dostępne dla każdego. Coś ci dziś nie poszło niestety.
odpowiedź
User
MateoPolo
Radio Opole można pochwalić za możliwość emisji disco polo, śląskich, niemieckich szlagierów w niedzielę od wielu lat.

odpowiedź