SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Artur Andrus i Robert Kantereit bez zgody zarządu Polskiego Radia na pracę w TVN24

Artur Andrus dostał ultimatum od zarządu Polskiego Radia: praca w TVN24 lub w radiowej Trójce. W czwartek dziennikarz spotkał się w tej sprawie z prezesem Polskiego Radia i odebrał uzasadnienie decyzji. - Porozmawialiśmy, ale każdy został przy swoim zdaniu - mówi dla Wirtualnemedia.pl Artur Andrus. Zgody na dalszą pracę w TVN24 nie otrzymał również Robert Kantereit.

Dołącz do dyskusji: Artur Andrus i Robert Kantereit bez zgody zarządu Polskiego Radia na pracę w TVN24

86 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
vit
"Po co to? Tylko po to, żeby Polaków dzielić i zmuszać w jakimś sensie, formatować do nienawiści - ocenił wicepremier Gliński."
rozumiem że pan Glinski nie ogląda mediów publicznych, tv trwam, nie czyta gazet w stylu od rzeczy ani nie słucha radia maryja, czyli wszystkich mediów przewodnich jego partii? tam to dopiero jest morze tolerancji i powszechnej miłosci....szczególnie do nie będących w pis. Nieładnie p. Glinski. Bedzie nagana od ojca dyrektora.
odpowiedź
User
Maciej konserwatywny
, nie widzę go jako pracownika konserwatywnych mediów publicznych. Tyle w temacie.

a dlaczego media publiczne muszą być konserwatywne? To jakiś imperatyw moralny?
Żeby trzymały jakiś poziom!
Tylko postawienie na konserwatyzm gwarantuje prawdziwie wysoki poziom intelektualny radia!
odpowiedź
User
Andrut Kant
Ale, ale... Nie czyń drugiemu co Tobie niemiłe. Jeśli Dobra Zmiana ma być dobra i sprawiedliwa, to nie może być folwarczno-Orwelowska. Generalnie uważam, że dziennikarze i redaktorzy mediów publicznych powinni się zastanowić, gdzie ich miejsce pracy. Z tym wiąże się i ethos i szacunek dla tego miejsca oraz słuchaczy (ergo widzów).

Uważam, że radio publiczne mają z tym problem, i na przecięciu współpracy z telewizjami komercyjnymi, ale i telewizja publiczną. Ilu mamy wędrownych dziennikarzy redaktorów? Sam mogę wymienić przynajmniej trzydziestu czterech, z imienia i nazwiska.

Z anteny na antenę wędrują redaktorzy muzyczni, serwisanci, prowadzący i tak dalej. Niektórzy łatają dziury w budżecie (i tym należy zoorganizować miejsce do godnej pracy, z całym warsztatem), a inni obcinają kupony od sławy, ergo ... innych historii związanych w obecnej sytuacji. Do You know what I mean, cytując Oasis...

Nie ma znaczenia dla mnie, że szefostwo Trójki występuje w telewizji Publicznej, a inni w komercyjnej. Jeśli prezes Sobala, radiowiec z doświadczeniem, chce być prezesem dobrym i sprawiedliwym, to powinien takie zgody na współpracę anulować wszystkim (bez względu na medium), albo pozwalać na takie działania. Także wszystkim i bez względu na logo telewizji. Także i dyrektorom Polskiego Radia.

Pozdrawiam wszystkich WNETowo


Można zgodzić się z większością tez, jednakże dwie tyczące p. Sobali wymagają radykalnej modyfikacji:
- to Radio należy uznać za doświadczone (ciężko) jego obecnością
- p. Sobala jako prezes dobry i sprawiedliwy to czysta fiction noc science.

odpowiedź