SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dyrektywa dot. ochrony praw autorskich w sieci zagrozi wydawcom internetowym

- Wejście w życie projektowanej dyrektywy dot. ochrony prawa autorskiego w internecie sprawi, że wielu małych i średnich wydawców internetowych zniknie z rynku - przekonuje wiceprezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Marcin Nowacki. Wiceminister kultury Paweł Lewandowski dodaje, że jest ona niezgodna ze stanowiskiem polskiego rządu, który rekomenduje wszystkim polskim europosłom odrzucenie wersji dokumentu przygotowanej przez komisję prawną PE.

Dołącz do dyskusji: Dyrektywa dot. ochrony praw autorskich w sieci zagrozi wydawcom internetowym

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
stopACTA2
Wszystkie platformy zarabiaja na tresciach dostarczanych przez uzytkownikow,czy zatem "uzytkownicy"upowaznili pana ministra kultury do pobierania oplat licencyjnych w ich imieniu.Reklama jest podstawa funkcjonowania bezplatnego internetu dla kazdego uzytkownika.Dlatego uwazam ze takze propozycja Rady UE tez nie uwzglednia postulatow zwyklych uzytkownikow internetu i jest brutalna ingerencja w podstawowe zasady demokracji i wolnosc wyrazania swoich przekonan i pogladow osobistych.Wszystkie instytucje unijne powinny natychmiast zrezygnowac z dalszych prob regulacji i dodatkowego opodatkowania platfoirm internetowych.A Izba Wydawcow Prasy ktora postuluje system JANOSIKOWYCH OPLAT LICENCYJNYCHG NA RZECZ swoich czlonkow powinna placic na rzecz Googla,Mozilli,Microsft Edge i Opery i innych przegladarek WYSOKIE OPLATY ZA KORZYSTANIE Z BEZPLATNEGO DO TEJ PORY REKLAMY ICH TYTULOW i ARTYKOLOW co podnosilo za FRIKO ich dotychczaswe dochody z reklam i zakupu przez czytelnikow,
0 0
odpowiedź
User
Musimy walczyc o wolne media
To Wydawcy Prasy powinni placic platformom interentowym oplaty licencyjne gdyz de facto sam internet jest do tej pory BEZPLATNYM BANEREM REKLAMOWYM dla ich tytulow prasowych i prezentowanych w nich tresci,ktore zwykly uzytkownik internetu moze sie zapoznac TYLKO PO WYKUPIENIU STALEGO ABONAMENTU.Tak np Gazeta Wyborcza ma ok 100 tysiecy ABONAMENTOW CYFROWYCH i TYLKO ONI MAJA DOSTEP W INTERNECIE do PELNEJ TRESCI ARTYKOLOW w niej zawartych.Szczatkowe tresci prezentowane przez GW sa po prostu bezplatna reklama w internecie i podatkowo powinny byc traktowane jak DODATKOWA KORZYSC MAJATKOWA TEJ GAZETY. i dodatkowo opodatkowana przez Urzedy Skarbowe./tak samo opodatkowane powinny byc inne gazety AKTYWNIE KORZYSTAJACE I PROMUJACE SIE ZA DARMO W INTERNECIE.
0 0
odpowiedź
User
Izba Prasy chce pasozytowac na wirtualych mediach
Jesli wydawcy prasy i inne podmioty wspolpracujace z nimi nie sa w stanie na wolnym rynku godziwie zarobic na siebie to powinni ZMIENIC ZAWOD a nie wyciagac swoje łapki po CUDZA KASE.
0 0
odpowiedź