SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dyrektywa dot. ochrony praw autorskich w sieci zagrozi wydawcom internetowym

- Wejście w życie projektowanej dyrektywy dot. ochrony prawa autorskiego w internecie sprawi, że wielu małych i średnich wydawców internetowych zniknie z rynku - przekonuje wiceprezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Marcin Nowacki. Wiceminister kultury Paweł Lewandowski dodaje, że jest ona niezgodna ze stanowiskiem polskiego rządu, który rekomenduje wszystkim polskim europosłom odrzucenie wersji dokumentu przygotowanej przez komisję prawną PE.

Dołącz do dyskusji: Dyrektywa dot. ochrony praw autorskich w sieci zagrozi wydawcom internetowym

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
czytelnik gazet
To co robi Dziennik Gazeta Prawna i Rzeczpospolita w ostatnich dniach to zaprzeczenie rzetelnego dziennikarstwa. Izba Wydawców Prasy i red. Chrabota narzuciła w gazetach jeden przekaz broniący Dyrektywę. Zero przedstawiania argumentów drugiej strony. Byłem wczoraj na konferencji Kreatywnej Polski, którą dzisiaj tak skrzętnie opisują obie gazety i którą prowadził red. Chrabota. Podczas konferencji pojawiły się liczne głosy przeciwne wobec Dyrektywy, co więcej - nawet przedstawiciela rządu. Minister Lewandowski też wczoraj zarekomendował polskim deputowanym głosowanie przeciw Dyrektywie. Obie gazety ani słowem się o tym nie zająknęły.


Zaprzeczeniem rzetelności jest ten artykuł. Ani jednego zdania które broniłoby racji albo chociaż sugerowało, że swoje zdanie mają twórcy treści tak chętnie kradzionych, powielanych, udostępnianych, etc. Dajecie się wykorzystać wielkim koncernom, które udają, że to od mieszania a nie od cukru herbata staje się słodsza.


Nie czyta Pan uważnie. W powyższym artykule jest akapit z cytatem Izby Wydawców Prasy (Chraboty) i wyjaśnienie KE. W artykułach w DGP i Rz dziś ani słowem nie ma o stronie przeciwnej.
odpowiedź
User
czytelnik
Ależ jednostronny i zmanipulowany artykuł. Żenujący poziom dziennikarstwa. WM, wstydźcie się! Robicie to dla kasy? Autor chyba się wstydził bo się nie podpisał. Może wypada taki bełkot oznaczać że jest to reklama albo sponsoring?


Przynajmniej pokazane są wszystkie strony sporu, a nie jedna jak w DGP i Rzepie tylko jedna.


Chyba ślepym ;( Gdzie jest akapit (choćby jeden) tłumaczący racje twórców i wydawców czy wnioskodawców dyrektywy???


Okulary się przydadzą :)
Cytat:

Dyrektywy broni Izba Wydawców Prasy Inne zdanie mają jeśli chodzi o wprowadzenie nowych przepisów wydawcy zrzeszeni w Izbie Wydawców Prasy, którzy zaapelowali z kolei o ich poparcie. - Dla nas, wydawców i dziennikarzy, ta dyrektywa to być, albo nie być - podkreśla Bogusław Chrabota, prezes IWP i redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”. Natomiast Parlament Europejski podkreśla, że proponowane regulacje mają zapewniać „uczciwą płacę za pracę wykonaną przez przemysł kreatywny i wydawców” oraz wzmocnić prawa negocjacyjne autorów i wykonawców, umożliwiając im dochodzenie dodatkowego wynagrodzenia od podmiotów internetowych korzystających z ich treści.

odpowiedź
User
Jon
Sami nie są wstanie kontrolować internetu. Wiec zrobią to portale i każdy jeden twórca wlasciel strony z przymusu. Chodzi miedzy innymi o transakcje kryptowalut, będą dostawać alerty do światowego systemu o każdym ruchu którego nie mogli skontrolować dotychczas, plus otworzą dodatkowa komórkę wywiadowcza do uciszania nawet zwykłych troli internetowych. Prawdy nie bedzie można mówić, tylko pisać o pierdolach, z koleji posłuży im to ze jak nam zagrają tak będziemy robić, młodsze pokolenia będą manipulowane jeszcze bardziej, wkrocza korpo homoseksualne. Zniewolenie maxymlne. Jak uniknąć. Jest cos takiego jak zastrzeżenie sobie narzucsnia praw naruszajaca nasza swobodę internetowa. Wysyłamy masowo do każdej witryny ograniczającej nam swobodę listu z kwota za dość uczynienia. Unia nie ma szans można zaskarzyc internet. To nie jest śmieszne to realne. Niech sobie zatwierdza ustawę. Korpo Gogle juz swoje zrobi to pierwsze co zaskarzamy fille google w Polsce. Muszą sie tam posrać to nas nie pokonają.
odpowiedź