Internetowy wyścig Radia Nowy Świat i Radia 357. Komu bliżej do Trójki?
Minęło już kilka miesięcy wspólnego funkcjonowania na internetowym rynku dwóch stacji, które zostały powołane do życia przez byłych dziennikarzy związanych z radiową Trójką. Jakie są największe różnice między Radiem 357 a Radiem Nowy Świat? Ta pierwsza wręcz nawiązuje do dawnej Trójki, a druga chce się od niej bardziej odróżnić. - Jednak dziś obie stacje podobnie przemawiają, a nie rozmawiają ze słuchaczami i z patronami. I tu czuję się rozczarowany - mówi Sławomir Assendi, m.in. były redaktor naczelny Radia Zet.
Dołącz do dyskusji: Internetowy wyścig Radia Nowy Świat i Radia 357. Komu bliżej do Trójki?
Słowa klucze: nadawca, słuchacz. Jakbym chciał mieć większy wpływ na treści to założyłbym własny podcast ;) A tak serio, to wydaje mi się, że wszyscy uczestniczący w tym modelu finansowym rozumieją jak ważne jest każde 10PLN od słuchaczy i redakcja bacznie obserwuje jakie decyzje powodują odpływ chętnych do płacenia. Innego realnego narzędzia "władzy i wpływu" na to radio bym sobie wręcz nie życzył... Prawdziwa demokracja, tylko bez głosowań.
Dokładnie RNŚ jest bardzo ukierunkowane, polityczno-ideologicznie. Męczyło mnie to ujadanie na PiS przez prowadzących tj. Orłoś, 2 x Mann itp. W RNŚ wszystko musi być gender - feminizowanie wszystkich słów (np. na gościa mówi się gościnia itp.) - niektórych gości określa się jako płeć/istota "binarna" (a dla czego nie "kosmita" lub płeć "gwieździsta" - cokolwiek to znaczy)