SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Internetowy wyścig Radia Nowy Świat i Radia 357. Komu bliżej do Trójki?

Minęło już kilka miesięcy wspólnego funkcjonowania na internetowym rynku dwóch stacji, które zostały powołane do życia przez byłych dziennikarzy związanych z radiową Trójką. Jakie są największe różnice między Radiem 357 a Radiem Nowy Świat? Ta pierwsza wręcz nawiązuje do dawnej Trójki, a druga chce się od niej bardziej odróżnić. - Jednak dziś obie stacje podobnie przemawiają, a nie rozmawiają ze słuchaczami i z patronami. I tu czuję się rozczarowany - mówi Sławomir Assendi, m.in. były redaktor naczelny Radia Zet.

Dołącz do dyskusji: Internetowy wyścig Radia Nowy Świat i Radia 357. Komu bliżej do Trójki?

114 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kamil
Fajny artykuł. Przeczytałem go, ale doszedłem do wniosku, że autor na siłę chce z obu nadawców jakimi są RNŚ i 357 zrobić jakieś fankluby, grupy dyskusyjne... Jako patron RNŚ czuję się słuchany, czuję, że mam możliwość wypowiedzenia się i dostępne kanały komunikacji pozwalają na wymianę opinii zarówno z prowadzącymi jak i (co może ważniejsze dla społeczności słuchaczy) innymi patronami.

Słowa klucze: nadawca, słuchacz. Jakbym chciał mieć większy wpływ na treści to założyłbym własny podcast ;) A tak serio, to wydaje mi się, że wszyscy uczestniczący w tym modelu finansowym rozumieją jak ważne jest każde 10PLN od słuchaczy i redakcja bacznie obserwuje jakie decyzje powodują odpływ chętnych do płacenia. Innego realnego narzędzia "władzy i wpływu" na to radio bym sobie wręcz nie życzył... Prawdziwa demokracja, tylko bez głosowań.
odpowiedź
User
RNS vs 357
Różnica jest zasadnicza w Radio 357 nie ma polityki !!! nie ma rozmów z zidiociałymi posłami .


Dokładnie RNŚ jest bardzo ukierunkowane, polityczno-ideologicznie. Męczyło mnie to ujadanie na PiS przez prowadzących tj. Orłoś, 2 x Mann itp. W RNŚ wszystko musi być gender - feminizowanie wszystkich słów (np. na gościa mówi się gościnia itp.) - niektórych gości określa się jako płeć/istota "binarna" (a dla czego nie "kosmita" lub płeć "gwieździsta" - cokolwiek to znaczy)
odpowiedź
User
marioMS
Redaktor Radia Zet zarzuca że stacje są mało interaktywne ze słuchaczami, pomału uczą się w nowej rzeczywistości jest dobrze bardzo dobrze super radia co nie można powiedzieć o radiu zet czy rmf tylko reklamy i muza ocierająca się o disco-polo i w chooj reklam
odpowiedź