SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Internetowe stacje radiowe nie chcą nadawać w DAB+. Z jednym wyjątkiem

Internetowe rozgłośnie - Radio 357, Radio Nowy Świat, Radio RMF24, newonce.radio i Radiospacja - nie zgłosiły się do konkursu dotyczącego nadawania na ogólnopolskim multipleksie DAB+. Jak przyznają nadawcy, nie jest to opłacalne finansowo i niewielu słuchaczy ma odbiorniki do słuchania radia cyfrowego. W Radiu Nowy Świat mówią, że rozpowszechnianie programu w tej technologii jest ekonomicznie nieuzasadnione, a w Grupie RMF podkreślają, że system DAB+ jest przestarzały i nieefektywny.

Dołącz do dyskusji: Internetowe stacje radiowe nie chcą nadawać w DAB+. Z jednym wyjątkiem

71 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mICHał
Dziwne, że stacje telewizyjne nie uważają DVB-T2 za postarzały system.
Dla części stacji DVB-T jest nieopłacalne, a jednak startują w konkursie, a później zmieniają nazwę i ramówkę kanału, albo go sprzedają komu innemu.
Przykładem jest tutaj chociażby Superstacja.


Superstacja nigdy nie nadawała naziemnie. Od samego początku do samego końca była dostępna w kablówkach i poprzez satelitę. Polsat (pośrednio, później bezpośrednio) był właścicielem od blisko dekady. Dopiero po zamknięciu Superstacji i zmianie nazwy w koncesji na Wydarzenia 24 (oraz praktycznym utworzeniu zupełnie nowej oferty) kanał rozpoczął nadawanie naziemne - w miejscu, gdzie wcześniej nadawał Polsat News. Dlatego sugerowanie, że Superstacja wzięła udział w konkursie, wygrała, później została sprzedana i zmieniona, nie ma jakichkolwiek podstaw. Nic takiego nie miało miejsca. Z ciekawostek dodam jednak, że właściciel Superstacji startował w konkursie naziemnym, oferują uruchomienie kanału NonStop 24. Ale to miał być odrębny kanał.
odpowiedź
User
michał
Przyczyną jest jedna wychodząc z internetu zamyka się drogę do dojenia patronów.


To znaczy że co, idą w DAB i patroni nie będą już opłacić, czy jak ? Bez sensu.

wyjasnie ci, wtedy patroni przestaja placic bo maja to samo za friko, juz rozumiesz dlaczego nie oplaca sie wchodzic w DAB?


Ale teraz też mają za darmo ;-) Wystarczy włączyć i słuchać, nie trzeba płacić. Nie ma paywalla. A płacą, bo chcą. Bez obowiązku, bez uwarunkowania, jakim jest dostęp do kanału. Po prostu.
odpowiedź
User
Piotr
Przyczyną jest jedna wychodząc z internetu zamyka się drogę do dojenia patronów.

Dojenie, Szanowny "Ktoś" to odbywa się po przez obowiązkowy abonament, który musisz zapłacić niezależnie od tego czy słuchasz radia czy też nie. Patroni natomiast, decyzję o wsparciu danej rozgłośni radiowej podejmują w sposób całkowicie wolny. Chcesz słuchać? Możesz słuchać! Chcesz zostać patronem, aby dobrowolnie wesprzeć radio, którego słuchasz? Możesz, nie musisz! W przeciwieństwie do tzw mediów publicznych...
odpowiedź