SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Internetowe stacje radiowe nie chcą nadawać w DAB+. Z jednym wyjątkiem

Internetowe rozgłośnie - Radio 357, Radio Nowy Świat, Radio RMF24, newonce.radio i Radiospacja - nie zgłosiły się do konkursu dotyczącego nadawania na ogólnopolskim multipleksie DAB+. Jak przyznają nadawcy, nie jest to opłacalne finansowo i niewielu słuchaczy ma odbiorniki do słuchania radia cyfrowego. W Radiu Nowy Świat mówią, że rozpowszechnianie programu w tej technologii jest ekonomicznie nieuzasadnione, a w Grupie RMF podkreślają, że system DAB+ jest przestarzały i nieefektywny.

Dołącz do dyskusji: Internetowe stacje radiowe nie chcą nadawać w DAB+. Z jednym wyjątkiem

71 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
To ja nikt inny
Przyczyną jest jedna wychodząc z internetu zamyka się drogę do dojenia patronów.

Po wejście w DAB+ Ojciec Rydzyk również zrezygnuje z dojenia patronów?
odpowiedź
User
To ja nikt inny
Jak to jest że w wielu krajach na Zachodzie radia w DAB nadają i im się to opłaca , a u nas nie?
Jak to jest, że w innych krajach udaje się ogłosić konkurs, ogłosić wnioskodawców, wybrać operatora, uruchomić sieć i programy w ciągu roku a w Polsce od wydania pierwszej koncesji na DAB+ do uruchomienia pierwszych nadajników lokalnych trwało ponad dwa lata. Koncesja w Holandii kosztuje 258 800 Euro a w Polsce w przeliczeniu 365 000 Euro. Dochód rozporządzalny gospodarstwa domowego na mieszkańca jest w Holandii o prawie 10 000 Euro wyższy niż w Polsce. W Niderlandach 22 procent gospodarstw domowych posiada odbiornik DAB+, w Polsce 5 procent.
odpowiedź
User
eko
. W realu dostaje się radiostacje nadające w mono czy stacje muzyczne z mocną kompresją audio i zaniżonym bitrate.


Żartujesz?
odpowiedź