SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Młodzi ludzie z Europy coraz krócej oglądają telewizję, zyskują płatne serwisy VOD

Czas oglądania telewizji odnotowuje kilkuprocentowe spadki wśród młodych. Są one mocno skorelowane z rozwojem subskrypcyjnych serwisów na życzenie - wynika z analizy MEC czasu oglądania telewizji wśród osób w wieku od 13 do 29 lat w wielu krajach Europy.

Dołącz do dyskusji: Młodzi ludzie z Europy coraz krócej oglądają telewizję, zyskują płatne serwisy VOD

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jurek
A kogoś to w ogóle dziwi? Telewizor dla mlodych to już zwykły mebel, który można mieć albo nie mieć. A to co proponują nam kanały w Polsce to kompletne dno.

Zgadzam się, że większość kanałów telewizyjnych to dno i wodorosty, ale na szczęście są też kanały o dużej wartości merytorycznej. Na przykład TVP Info - obecnie najlepszy (nie mylić z najbardziej oglądanym, bo to nie to samo!!!) kanał informacyjny w Polsce. Wielu konserwatywnych prowadzących to gwarancja wysokiej jakości. Również TVP Kultura i TVP Historia prezentują się bardzo ciekawie. TVP1 i TVP2 to może za dużo komercji, ale nawet tutaj znajdzie się sporo misyjnych pozycji programowych. Dzięki telewizji publicznej nie jest najgorzej z poziomem telewizji w Polsce.

Współczuję młodym ludziom, którzy oglądają treści wideo na małym ekraniku smartfona i słuchają muzyki przez głośniczek smartfona. To muszą być "niesamowite" doznania. Całe szczęście, że młodym nie jest się wiecznie i jest nadzieja, że tym ludziom kiedyś wzrosną wymagania i dojrzeją do czegoś więcej niż smartfon.


To jest pisowskie trolowanie. Przecież nikt kto słyszy lub widzi nie uważa TVP Info za cokolwiek sensownego teraz. Połączyłbym to z całkowitym brakiem kompetencji na obszarze medialnym. Człowieku myśl (ale jak kupiona agencja ma myśleć): VoD to nie tylko smartphone, nawet nie tablet i nawet nie komputer. To również AppleTV, Chromecast, albo streamowanie ze smartphone na TV w HD.
Poza tym nie ma porównania pomiędzy sieczką kanałów otwartych (w szczególności tzw. dużych równających do najniższego wspólnego mianownika aby walczyć o oglądalność) vs. VoD, który może pozwolić sobie na produkcję seriali niszowych (Black Mirror).
Temat TV tradycyjna jest schodzący. 5 lat i nikt o tym nie będzie pamiętał. Dla mnie znaczące w komentarzu jest, że do ciągłego powtarzania przez domy mediowe i ich przedstawicieli, że młodzi się zestarzeją i wrócą przed komputer doszedł nowy wątek - "[...] SVOD [...] może zmienić bieg wydarzeń w przypadku obecnej młodej generacji". Wreszcie ktoś to już tam widzi. Ale wiem, że ten głos przechodził przez ściśnięte gardło.
Widać, że wcześniejszy komentarz to wata z tezą za 20 groszy. Idź oglądaj "Pucz" z kradzionymi materiałami jeszcze raz. Millenialsi oglądają w tym czasie "Ucho prezesa".
odpowiedź
User
macintosh
Za to ciekawostką jest fakt, że w 2016 r. średni miesięczny zasięg TV (5 min.) w grupie A1624 wzrósł po raz pierwszy od kilku lat. W Polsce. No i jak mądrale? Co powiecie na to?
odpowiedź
User
prawnik
Za to ciekawostką jest fakt, że w 2016 r. średni miesięczny zasięg TV (5 min.) w grupie A1624 wzrósł po raz pierwszy od kilku lat. W Polsce. No i jak mądrale? Co powiecie na to?


Że jeśli trend się utrzyma, to będzie interesujący.
Ale był to rok mistrzostw i igrzysk olimpijskich. Oraz igrzysk polityce.

Drgnięć trendów nie wolno lekceważyć, ale nie należy też ich przeceniać. By "drzewa nie przysłoniły lasu".
odpowiedź