SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nocna zmiana standardu nadawania telewizji, nadawcy komercyjni protestują. „Zaangażowanych ponad 50 inżynierów”

Większość multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej na Dolnym Śląsku i na Ziemi Lubuskiej przeszło na standard DVB-T2/HEVC. Przedstawiciel firmy Emitel zdradza Wirtualnemedia.pl, że w nocną zmianę standardu zaangażowanych było ponad 50 inżynierów. Analogiczna operacja w kolejnych regionach za niespełna miesiąc. Przeciwko zmianom i uprzywilejowaniu TVP protestują nadawcy komercyjni.

Dołącz do dyskusji: Nocna zmiana standardu nadawania telewizji, nadawcy komercyjni protestują. „Zaangażowanych ponad 50 inżynierów”

40 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Adam
@rycno
Jesteś wyjątkowym przypadkiem.
Polsat nie mógł tak sobie zmienić czegokolwiek z mux4. Obowiązuje go tam lista kanałów. Z resztą przestań tu ciągle pisać o tv mobilnej, bo to tak niszowe rozwiązanie, że sam polsat nie wie co z nim zrobić.

Protest dotyczy nadawców z MUX1, Mux2 i MUX3 czyli 3 najpopularniejszych ogolnokrajowych multipleksów.
Jeżeli 2 z nich są przełączane i NIE BEDA JUZ DOSTEPNE w starym systemie, a tvp za pięć dwunasta jest z tego planu wyłączana to nic dziwnego, że inni protestują.

Ciekawe, że multipleks tvp może zostać w starym standardzie do końca roku, w którym mamy wybory...
odpowiedź
User
Xyz
Jak wszystkie kanały TVP dalej działają? Dzieciaki od razu zauważą, że zniknęło TVP ABC i zaczną błagać rodziców o nowy telewizor/dekoder.
odpowiedź
User
obserwator
W artykule Witold Tomaszewski mówi WM że Polsat mógł dalej kontynuować nadawanie w DVB-T na mux4
Ale Polsat wolał wykiwać swoich abonentów TV Mobilnej.
A co to ma wspólnego z tym że TVP nie przeszła na nowy standard? Jak widać Polsat przeszedł z MUX4 zgodnie z umową. To TVP nagle zmieniła zdanie na kilka dni przed zmianą standardu.


Polsat przeszedł choć nie musiał ale wykiwał abonentów mówiąc że musi.
Witold Tomaszewski, p.o. rzecznik prasowy Urzędu Komunikacji Elektronicznej powiedział że TV Mobilna nie musiała przejść na DVB-T2 i tak pada próba udowodnienia dyskryminacji.
Może nie musiał, ale przeszedł zgodnie z umową. takich decyzji Polsat nie podejmował za pięć dwunasta, tylko 2 lata temu kiedy uzgadnianio przechodzenie na HEVC i słowa dotrzymał. Tylko jeden nadawca się wyłamał w ostatniej chwili, bez konsultacji i to jest problemem. Nie czujesz tego? Jakiś masz problem ze zrozumieniem równości podmiotów na rynku i dlaczego prywatni nadawcy protestują przeciwko łamaniu umów?
odpowiedź