Marcin Kowalski nie jest już prezesem działu telewizyjnego Grupy MWE Networks. Karol Warda, wiceszef firmy informuje Wirtualnemedia.pl, że menadżer sam zrezygnował ze stanowiska, które objął jesienią 2023 roku.
W listopadzie ub.r. informowaliśmy, że założyciel Grupy MWE Networks Michał Winnicki skupi się na nowych obszarach działalności i rozwoju biznesu za granicą, natomiast nadzór nad segmentem telewizyjnym zostanie przekazany nowemu zarządowi grupy. Na jego czele stanął Marcin Kowalski. Wcześniej był m.in. członkiem zarządu spółki Kino Polska TV oraz tworzył polski oddział Fox International Channels. Przed objęciem funkcji prezesa współpracował z MWE Networks jako doradca zarządu.
Zapowiedziano wówczas przeniesienie działalności holdingu Michała Winnickiego na Cypr. W ramach przyjętej struktury organizacyjnej Marcin Kowalski, oprócz kierowania pracą zarządu nadzorował piony dystrybucji, sprzedaży, finansów, techniki telewizyjnej i nadawczej oraz rozwoju biznesu.
Michał Winnicki prezesem większości spółek
Do jakich zmian personalnych doszło w Grupie MWE Networks? - Michał Winnicki nadal jest prezesem większości spółek, a ja przyjąłem funkcję dyrektora w Radzie Dyrektorów Polskich Wolnych Mediów P.S.A. O dalszych zmianach będziemy informować, gdyż dołącza do nas nowa osoba, a także przewidujemy automatyczne korekty w niektórych spółkach. Jest to proces jeszcze przed nami do rozwiązania – informuje Wirtualnemedia.pl Karol Warda, wiceprezes Grupy MWE Networks. Jako pierwszy o zmianach personalnych w Grupie MWE Networks poinformował „Presserwis”. W Krajowym Rejestrze Sądowym Winnicki przez cały czas był wpisany jako prezes spółek, takich jak MWE Broadcast czy MWE Teleport.
>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu
Spółka Polskie Wolne Media została powołana w związku z konkursem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji dotyczącym miejsc w MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej. Zaproponowała kanał Polska24, który miał mieć charakter informacyjno-edukacyjno-publicystyczny i walczyć z dezinformacją. KRRiT zdecydowała, że dwa miejsca na ósmym multipleksie otrzymają Republika i wPolsce24, związana z Fratrią.
Właściciel Grupy MWE Networks zapowiedział wówczas odwołanie. - Czekamy na otrzymanie uchwały w sprawie odmowy udzielenia nam koncesji. Chcemy się także zapoznać z protokołem z tego posiedzenia. Profesor Kowalski w swoim oświadczeniu wskazał, że nawet nie brał udziału w głosowaniu, bo jego zdaniem wnioski nie były wystarczająco dokładnie zweryfikowane. Na pewno się będziemy odwoływać – mówił Wirtualnemedia.pl Winnicki.
W 2023 i 2024 roku Grupa MWE Networks wzięła udział w dwóch konkursach dotyczących miejsc na ogólnopolskich multipleksach. Latem ub.r. w przypadku MUX-1 zgłosiła kanały: edukacyjno-dokumentalno-rozrywkowy Nasza Opoka TV, edukacyjno-rozrywkowo-filmowy Rodzina TVC, edukacyjno-rozrywkowo-filmowy z elementami interaktywnymi Dzisiaj TV, a także dziecięcy Edu Junior TV. Ostatecznie KRRiT przyznała koncesję kanałowi W24 Telewizji Polsat, który później zmienił nazwę na Wydarzenia 24.
Łącznie w skład Grupy MWE Networks wchodzi 17 kanałów telewizyjnych. Są to: Antena HD, TVC, Power TV, Nuta.TV, Nuta Gold, Ultra TV 4K, Adventure, Top Kids, Junior Music, Home TV, Filmax, Xtreme TV, Golf Zone, Pogoda24.TV, Junior Channel, TVC Super oraz Szlagier TV. Największym zasięgiem może poszczycić się Antena HD. Stacja wchodzi w skład ogólnopolskiego MUX-1 naziemnej telewizji cyfrowej. Spółki Grupy MWE Networks są też operatorami multipleksów lokalnych naziemnej telewizji cyfrowej: MUX-L1 (Jelenia Góra), MUX-L3 (Częstochowa, Tomaszów Mazowiecki), MUX-L4 (Wrocław, Świnica).